Ağda Yaptıktan Sonra Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer?

ağda yaptıktan sonra sivilce çıkması

Ağda yaptıktan sonra çıkan sivilceler nasıl geçer? en hızlı geçiren çözüm nedir?, Ağdadan sonra oluşan sivilceler nasıl yok edilir? tedavisi için ne yapılır? Ağda sonrası oluşan sivilceler genel bir sorundur ve ağdanın yan etkisi gibi sorulara bu makalemiz de cevap bulacağız.

Sivilceler Nasıl Yok Edilir?

Ağda sonrası oluşan sivilceler genel bir sorundur ve ağdanın yan etkisi olarak görülebilir. Ağda öncesi alacağınız tedbirlerle sivilce oluşumunu en aza indirebilir, ağda sonrasında meydana gelen sivilcelerin görünümünü azaltmak için soğuk kompres yapmak, bol ve pamuklu kıyafetler giymek ve fazla terlememeye çalışmak gibi bazı yöntemleri kullanabilirsiniz.

Ağdaya başlamadan önce peeling etkili bir vücut şampuanıyla ölü cilt hücrelerini temizleyin. Bunu bir el havlusu ılık suyla ıslatarak da yapabilirsiniz. Bu sayede hem ölü cilt tabakasından kurtulursunuz hem de cilt yüzeyindeki fazla yağı temizleyebilirsiniz.

Ağda öncesi daha temiz bir cilt için antimikrobiyal temizleyici kremlerden kullanabilirsiniz.

Ağda Sonrası Oluşan Sivilceler İçin Yapılabilecekler

Sivilce oluşan bölgelerin genişlememesi için kesinlikle elinizle dokunmayın ve sivilceleri sıkmaya çalışmayın. Sivilcenin oluştuğu yerlerde bulunan kıl kökleri ağda sonrası bakterilere karşı korumasızdır ve ellemek işleri sadece daha kötü yapar.

Ağdadan sonraki gün hafif peeling etkisi olan bir vücut şampuanıyla sivilcelerin bulunduğu bölgeleri çok fazla bastırmadan yıkayın.

Ağda sonrası sivilceler oluştuysa takip eden iki gün havuza girmeyin ve küveti kullanmak yerine ayakta duş alın.

Terlemek sivilceleri arttırabileceğinden ağda sonrası egzersiz yapmayın ve fazla terlememeye çalışın.

Ağdadan sonra bol kıyafetler giyin ve cildinizin hava almasına izin verin. Sentetik kıyafetler yerine pamuklu giyinin.

Tahrişi almak için torbaya 5-10 tane buz koyun ve bunu temiz bir havluya sarıp sivilcelerin görüldüğü yerlere soğuk kompres yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz