Bebekleri Eğlendirme Yolları Yolları Nelerdir?

bebekleri eğlendirme

Bir bebeği eğlendirmek için sadece renkli, gürültülü oyuncaklara ihtiyaç yoktur. Elinizin altında olan, çevrenizdeki sıradan eşyalarla uzun süre bebeğinizi oyalayabilirsiniz. Bebeğiniz günlük hayatta çevrenizdeki şeylerle de mutlu olur, zaman geçirir hatta kahkahalarla güler.

İşte size bebeğiniz için hem ucuz hem de eğlendirici 5 aktivite önerisi;

Yırtmasına izin verin. Bebekler sesinden dolayı ya da parçalara ayrılmasını seyretmekten dolayı kağıtları yırtmaya bayılırlar. Geri dönüşüm kutusuna atmadan önce kullanmadığınız kağıtları, dergileri bebeğinize verebilir, onları yırtarken ne kadar eğlendiğini ve uzun süre zaman geçirebildiğini görürsünüz.

Köpeklerin oyun oynadığı bir parka gidin. Bebeğinizi hayvanları görmesi için hayvanat bahçesine götürdüğünüzde çevredeki pek çok uyarandan yorulup uyuyakaldığını görebilirsiniz. Onun yerine evinize yakın bir yerde köpeklerin oyun oynadığı bir park varsa oraya götürmek çok daha iyi bir fikir olacaktır. Hem sizin için maliyetli olmaz hem de bebeğiniz tahmininizden çok daha fazla heyecanlanacaktır. Bu sırada tek yapmanız gereken parktaki köpeklerin bebeğiniz için tehlike teşkil etmediğinden emin olmaktır.

Işık oyunları oynayın. Bebeğiniz ışık ve gölgelerle çok uzun süre keyifli vakit geçirebilir. Eline el feneri vererek duvardaki ışığı takip etmesini sağlayabilirsiniz. Gölgelerle ne kadar eğlendiğini görmek sizi mutlu edecektir. Bu aktivitede tek yapmanız gereken ışığı gözüne tutmadığından emin olmaktır.

Yemeğini dışarıda yedirin. İyice ısınan havalarla birlikte bebeğinizi dışarıda yemek yedirebilirsiniz. Parka gittiğinizde açık havada çimlerin üzerinde yemek hoşuna gidecektir. Sabah kahvaltısını da parkta yaptırarak güne güzel bir merhaba diyebilirsiniz.

Müzik ve dansla eğlenin. Salonunuzu mini bir diskoya çevirip bebeğinizi eğlendirmeniz mümkün. En çok sevdiğiniz müziği açarak bebeğinizle yaptığınız dansta hem müzik hem sarılmak ve size yakın olmak hoşuna gidecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz