Çekici Kişilerin Büyük Özellikleri

çekici insanların özellikleri


Sende kesin şeytan tüyü var, nasıl oluyor da bu kadar kendine çekebiliyor insanları? Nasıl bir havadır bu arkadaş? Gelmesen olmazdı değil mi? geldin yine söndürdün bizi…
Bu tarz cümleler kimlere kurulur biliyorsunuz değil mi? Elbette biliyorsunuz çünkü sizin de çevrenizde var böyle çekici, kendine has havası olan birileri. Bazen sinir olursunuz bazen hayran, bu insanların özellikleri nedir dersiniz kendinize. Aslında çok basit bir iki yaşam tarzı bu havayı ve çekiciliği onlara kazandırır.

Doğuştan Gelebilir

Çekicilik denen kavram biraz da sonradan karaktere katılan davranışlarla perçinlenir. Doğuştan genlerle geçen özellikler zaman içerisinde çevreden edinilen olumlu davranışlar ve doğru bilgilerle harmanlanır ise bu çekicilik kalıcı olur.

Söz Kesmeden Dinler

Herkes tarafından sevilen, sayılan bu tarz insanların en başlı özellikleri şunlardır.
Kesinlikle karşılıklı diyaloglarda kendisi ile konuşanın sözünü kesmez, gereksiz sözcüklerle lafa katılmaz çünkü bu insanlar çok iyi birer dinleyicidirler ve hiç bir şekilde karşısındakini rencide edecek mimikler kullanmazlar. Konuşanla ağlamak yerine ona çareler bulmaya çalışır.

Göz Teması Kurar

Bu kadar sevilmelerinin en önemli sebeplerinden biri ise göz teması kurmaları ve bakışlarını eleştirilerle değil şefkatle donatmalarıdır, bakışları her zaman sıcak ve sevecendir.

Sinirlenmezler

Hiç bir zaman çabuk sinirlenmezler, sinirlendiklerinde ise asla bunu dışa şiddet ya da bağırıp çağırmakla vurmazlar. Davranış şekilleri hep bir özür açıklamasına açık kapı bırakır karşısındakine çünkü öyle sabırlı davranır ki, bu davranış tarzı karşısındakine düşünme fırsatı verir ve sakinleşmesini sağlar.

Bu insanlar her zaman dengeli yaşayan kişilerdir, çok aşırı uçlarda değillerdir ve bunu size kıyafetleriyle de yansıtır, her zaman yerli yerinde giyinirler, çok nadiren sizi kıyafet konusunda yanıltırlar.

Yaşları kaç olur ise olsun karşısındakinin yaşına denk olmakta asla sorun yaşamazlar, zekâsına, yaşına, sosyal statüsüne göre davranmak konuşmak tam onların işidir.

Kitap Okurlar

Çok fazla kitap okurlar ya da okudukları kitaplar kendilerini geliştirmek için okudukları kitaplardır, entelektüel kişilerdir. Sohbet ortamında bilgiçlik taslayıp öne çıkmaya çalışmazlar, bilmedikleri konularda susarlar ya da direkt bu konuda bilgim yok diyebilirler.

Hiç bir zaman bu tarz kişiler konuşma ortasında… aaaa benim de oldu, benim de başıma geldi, benim de bir tanıdığıma şu oldu… Gibi itici konuşmalarda bulunmazlar.

En büyük ve en çekici yönleri ise mutluluklarıdır, onlar yaşadıkları her olaydan ders alabilen ve bunu sindirebilen insanlardır, yüzlerinde asla yapmacık bir tebessüm yoktur, onlar güldüklerinde gözlerinin içi de güler ve bu karşısındaki insanı direkt etkisi altına alır.

Bizden yazması sizden hayata geçirip uygulaması, denemekten ne çıkar?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz