Dukan Diyeti Tozunun Faydaları Nelerdir?

Günümüzde kilo vermek istediğimiz fiziğe kavuşmak için denemediğimiz diyet uygulamadığımız förmül kalmadı eskiden beri çok popüler olan Dukan Diyeti dahada pratik şekilde uygulamak için Dukan Diyeti Tozu hakkında yazı derledik.

Günümüz beslenmesinde gerek yiyecek gerek içecek seçenekleri önümüzde uçsuz bucaksız uçurumlar çıkarabiliyor. Biz de nefsimize sahip çıkamayıp bazen o uçsuz bucaksız uçurumlardan atlamayı tercih edebiliyoruz. Bu ve bu gibi durumların sonucunda gerek toplumun baskısı yüzünden, gerek beğenilme ihtiyacı yüzünden gerek ise kendini iyi hissetme zorunluluğu yüzünden vücudumuzun şeklini değiştirmek isteyebiliyoruz.

Bunun için diyet başlığı altında birçok yönteme başvuruyoruz. Bazen zorlanıyoruz bazen ise isteyerek yapıyoruz. Ancak her şeyin bir kolaylığı olan çağımızda bunun içinde kısa vadede iyi sonuca sahip olmak gibi yollar mevcut. Bunlardan biri de belki de senelerdir duyduğumuz dukan diyeti.

Peki Nedir Bu Dukan Diyeti? 

Dr. Pierre Dukan bu diyet başlığı altında, kendi yöntemlerini dört adet başlığa ayırıyor. Bunu da tabii ki belirli bir sıraya diziyor. Dr. Pierre Dukan’ın sıralamasına göre atak başta yer almak üzere kilo verme, korumaya yönlenme ve bunu sürdürme şeklinde diyet tamamlanmış oluyor.

Bu diyet bu zamana kadar kilo problemi yaşayanlara yardımcı olmuş bu yolda harcadıkları emeği arttırarak hayatlarına da zaman katmıştır. Buraya kadar belki de hepimizin duyduğu şeylerdi bunlar, ancak bu diyetin bir bakıma alt başlığı oluşmuş olacak ki bu da bir çeşit yan ürünü diyebileceğimiz Dukan Diyeti Tozu.

Dukan Diyeti Tozu

Dukan Diyeti Tozu gördüğü talebe bakacak olursa diyeti kadar onun da popüler olup birçok kişinin deneme-yanılma pahasına da olsa vücudundan geçireceğini söyleyebiliriz. Hatta bu tozun daha çok talep göreceğini de söyleyebiliriz. Çünkü bu toz normal dukan diyetinin gösterdiği yan etkileri göstermiyor. Örneğin bilinen dukan diyeti halsizlik veya ağız kokusu yaratabiliyorken bu toz da bu tarz yan etkiler mevcut değil. Bu tozun içerisinde günlük alınabilecek, alınması gereken protein vb. enzimler bulunuyor ve bu da kullanımını pratikleştiriyor.

Dukan Diyeti Tozu Kullanımı

200ml miktarında az yağlı veya yağsız sütle birlikte kullanılabilirken aynı günün içerisinde dukan diyetinin de vazgeçilmezi olan suyu eksik etmemek gerekiyor. Gün içinde 2-3 lt arası su içmeyi bu basitleştirilmiş toz diyeti de neredeyse bir şart kılıyor.

Kullanıcı yorumlarından gördüğümüz kadarıyla DUKAN diyeti tozu, dukan diyetini yapamayanlar için bir kaçış yolu olmakla beraber pratikliğiyle işlerini kolaylaştırıyor. Daha ekonomik olması da işin tatlı yanı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz