Evinizde Egzotik Esintilere Yer Açın

egzotik dekorasyonlar

Tropikal Rüzgarları Egzotik Dekorasyon Fikirleri İle Keşfedin

Birçok farklı mekanda karşımıza çıkan tropikal havayı kendi evinize de taşımak ister misiniz? O zaman egzotik dekorasyon fikirleri tam size göre. Yaz aylarında tüm egzotik atmosferi evinize getirecek, kış aylarında ise içinizi ısıtacak bu dekorasyon trendlerine eminiz siz de bayılacaksınız.

Tüm dünyada etkisini göstermeye başlayan egzotik dekorasyon fikirlerinin birçok farklı detaya yansıdığını görebilirsiniz. Yemek takımlarından kilimlere, tablolardan nevresimlere evinizin birçok farklı alanına girecek olan bu dekorasyon tarzı için merak ettiklerinizi bir araya getirdik.

Egzotik Karşılama

Tropikal havayı evinize taşıdınız diyelim. Eğer nereye başlayacağınızı, yani evinize gelenleri dekorunuza uygun şekilde nasıl karşılayacağınızı bilmiyorsanız karşılama kilimlerindeki desen çeşitliliğine göz atabilirsiniz. Bu ananas desenli kilimler  sayesinde evinize adım atan herkes bir anda yazın sıcaklığını en dekoratif yoldan hissedecek.

Kaktüslere Yer Açın

Egzotik fikirlerden bahsetmişken kaktüsleri unutmak olmaz. Kaktüslerin kendileri sayesinde hem gerçekçi bir ortam yaratabilir, hem de ananas ya da papağan gibi desenlere sahip dokumalara uyumu kolayca yakalayabilirsiniz. Ancak kaktüsler için yeterince alanınız yoksa ve onları nasıl kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız, direkt olarak bir desen olarak da evinize kaktüsleri taşımanız mümkün.

Bu akımın oldukça sınır tanımaz olduğu ve evinize hangi esintiyi nasıl isterseniz taşıyabileceğiniz ortada. Siz de bu sebeple kaktüsleri bir duvar kağıdı ya da devasa bir tablo halinde bile kullanmayı yeğleyebilirsiniz.

Sofralara Taşıyın

Yaz dendiği zaman akla gelen ilk fikirlerden biri de eğlenceli sofralardır. Sofraları renklendirmek için ise yine egzotik desenler yardımımıza koşuyor.

Meyve desenleri ile hem mutfaklara uygun temaları modası geçecek derdi olmadan uzun vade kullanabilir, hem de bu trendi bir ucundan yakalamış olabilirsiniz. Ancak tropikal dekorasyon içerisinde flamingo desenlerinin ayrı bir gözde olduğunu da eklemek isteriz.

Flamingo desenlerini dilerseniz parlak yemek takımları ile sofralara, dilerseniz pastel tonlardaki kırlentler ile kanepe ya da minderlere taşıyabilirsiniz. Bu pembe kuşların evinize neşe ve canlılık katacağı kesin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz