İştahı Kesen Yiyecekler Nelerdir?

İstenmeyen kilolarla mücadelede herkes birçok diyet ve zayıflama programını en az bir kez denemiştir. Bu programlarda başarıya ulaşmanın yolu birçok farklı adımı aynı anda ve azimle götürmekten geçmektedir. İştahı kesen yiyecekler yazımızı beğeneceğinizi umuyoruz.

İştahınızı kesecek yiyecekleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Tek başına diyetler yeterli olmadığı gibi bazen diyetlere uyum süreci de oldukça zorlu geçebilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek ve iştahınızı bir nebze de olsa köreltmek istiyorsanız size yardımcı olabilecek birçok besinden söz etmek mümkün.

Protein Kaynağı Yumurta: Yumurtanın protein açısından zenginliği herkesçe bilinen bir gerçektir. Bu nedenle özellikle spor yapılan dönemlerde yüksek miktarda tüketilmesi tavsiye edilir. Güne haşlanmış bir yumurta tüketerek başlayacağınız bir kahvaltı sizi tüm gün daha az acıktıracak ve tok tutacaktır.

Baklagilleri Sofranıza Ekleyin: Kolesistokinin denen maddenin baklagillerde bulunduğu pek de fazla bilinen bir bilgi değildir ancak bu madde, vücudumuzda bağırsaklar tarafından salgılanan doğal bir iştah kesicidir. Dolayısıyla baklagil tükettiğinizde uzun süre açlık hissetmezsiniz.

Hafif Lezzet; Salata: Salata bilindiği üzere diyetlerin vazgeçilmezidir. Çok miktarda yenmesinde bir sakınca olmadığından sadece limon ilave ettiğiniz yeşil salata ile midenizi doldurarak uzun süre iştahınızı kesebilmeniz mümkün olur.

Metabolizma Hızlandırıcı Yeşil Çay: Yeşil çay diyetlerde adı sıkça geçen doğal destekçilerin başında gelmektedir. İçeriğindeki doğal bileşenler sayesinde sizi acıktırmadan metabolizmanızın hızlanmasını sağlar.

Lif Deposu Armut: Lif kaynaklı meyve ve sebzelerin hem metabolizmayı hızlandırıcı hem de uzun süre tok tutucu etkisi olduğu bilinmektedir. Armut bu açıdan az şekerli yapısı ile tüketime en uygun meyvedir ve iştah kesici özelliği vardır.

Yemeğe Sıcak Bir Başlangıç; Çorba: Çorba hem göz doyurmak hem de midenizi rahatlatmak adına güzel bir başlangıçtır. Çok çeşitli şekillerde sofraya getirilebilecek bu lezzet hem az kalorili hem de iştahınızı köreltmek için idealdir.

Yağsız Et: Et tüketmek diyetlerde direncin düşmesini engellemek ve ani kilo kayıplarına engel olmak için önemlidir. Ancak az miktarda ve yağsız tüketilmesi gereklidir.

Normal Yağ Yerine Zeytinyağı: Doğal yağların tüketilmesi işlenmiş yağlara nazaran çok daha faydalıdır ve metabolizma üzerinde hızlandırıcı etkisi vardır.

C Vitamini Deposu Greyfurt: Greyfurtun yemeklerden bir saat kadar önce yenmesi veya suyunun içilmesi yapılan araştırmalarda iştah kesici özelliğini kanıtlamıştır.

Tarçın Mucizesi: Tarçının günlük olarak 1 gr kadar tüketilmesi kan şekerini düzenlemeye yardımcı olduğundan ani açlık veya tatlı krizlerine girilmesini engellemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz