Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

kısa boylular için giyim önerileri

Bu yazımda kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli konusuna değineceğim. Satır aralarında farklı taktikler ile sizleri olduğunuzdan daha uzun göstermenin yollarını anlatmaya çalışacağım. Umarım bilmediğiniz birkaç ipucunu size gösterebilirim. Herkesin kendine özel bir giyim tarzı olduğu gibi, her boyda kadının da kendine özgü giymesi veya giyilmemesi gereken kıyafetleri bulunmaktadır.

Özellikle kısa boylular için bu durum göz önüne alındığında, amaç hem giyilen kıyafeti kendine yakıştırmak hem de olduğundan daha uzun boylu görünmek olduğundan dolayı biraz daha fazla özen göstermek gerektirmektedir.

Ayakkabı Tercihleri

Herkesin de tahmin edebildiği gibi kısa boylular için ayakkabı tercih edilirken mutlaka topuklu ayakkabı giyilmelidir. Bazı durumlarda topuklu ayakkabı giymek zor olduğundan dolayı, alt kısmında yükselticisi veya platformu bulunan ayakkabılar tercih edilmelidir. Özellikle çalışan kadınların bu tarz ayakkabıları tercih etmesi hem rahatlık hem de görünüş olarak daha uygun olacaktır.

Ayakkabı seçilirken topuklu olmasının yanı sıra, sivri burun ve ince kemerli ayakkabı modelleri de dikkate alınmalıdır.

Pantolon Tercihleri

Kısa boya sahip kadınlarda amaç her zaman uzun gözükmek olmaktadır. Bu sebeple pantolon tercihlerinde de onları daha uzun gösterecek yüksek bel pantolonları giymek boy konusundaki kusuru örtmeye yardımcı olur.

Taktik 1: Tshirt ve gömleklerinizi pantolonun içerisine sokmak sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir.

Kapri boy olarak da bilinen pantolonlar kısa boylular için kesinlikle kullanılmaması gerekenler arasında gelir. Bunun yerine ayakkabının hemen üstünde biten pantolon boyları tercih edilmelidir.

Pantolon seçiminde önemli olan, doğru oranları bulabilmektir. Bol veya aşırı hacimli pantolonlar kişiyi olduğundan daha kısa gösterirken, boru paça veya İspanyol paçalar tam da kısa boylu kadınların istediği gibi onları olduklarından daha uzun gösterecektir.

Etek Tercihleri

Etek seçimi yapılırken önemli olan nokta bacakların düzgün olup olmamasıdır. Düzgün bacaklara sahip kısa boylu kadınlar için en ideal olanı mini eteklerdir. Mini etek hem daha uzun hem de daha zarif görünmeye yardımcı olur.

Taktik 2: Geniş ve bol kıyafetlerinizi terziye götürmenin zamanı geldi de geçiyor.

Elbise Tercihleri

Kısa boylu kadınların elbise tercihlerinde fit ve dar elbiselere yönelmesi gerekmektedir. Bol kıyafetler kişiyi her zaman olduğundan daha kısa gösterdiği için uzak durulması gereken giyim grubuna girer.

Etek boyunda ise düşünülenin aksine uzun boylu elbiseler de tercih edilebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta elbisenin sütun tarzında olması ve dar olarak yere kadar inmesidir.

Renk ve Desen Tercihleri

Kısa boya sahip kadınlar için özellikle tepeden tırnağa tek renk giyilmesi olduğundan daha uzun görülmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda siyah renk, hem uzun hem zarif gösterme konusunda kısa boylu kadınların en yakın dostudur.

Kısa boylu kadınlar için en ideal desen türü, her zaman boyuna çizgiler içeren desenlerdir. Boyu daha uzun ve kişiyi daha zarif gösteren boyuna çizgiler rahatlıkla kullanılabilir. Ancak geniş desenler ve büyük baskılar kişiyi olduğundan daha kısa gösterdiği için kaçınılması gereken desen grubunda bulunmaktadırlar.

Aksesuar Tercihleri

En çok kullanılan aksesuarların başında gelen kemerler, aynı zamanda kişiyi iki farklı parça şeklinde algılamaya sebep olur, bu durumda boyun daha kısa gözükmesini sağlar. Bu sebeple kısa boylu kadınlar kemer kullanacakları zaman mutlaka ince kemerleri tercih etmelidirler.

Bir diğer aksesuar olan çantalar da ise, daha küçük gösteren büyük ve geniş çantalar yerine, daha uzun görünmeyi sağlayan küçük çantalar kullanılmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz