Metalik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

metalik göz makyajı önerileri

Metalik renklerin çarpıcı ve dikkat çekici görüntüsünü 2023 modasının en başından beri büyük bir dikkatle takip ediyoruz. Giyim alanının yanı sıra makyaj modasını da ele geçiren metalik göz makyajı modası ile gözlerinizde uzay çağının büyüsüne yer açın.

Bakışlarınızı oldukça modern ve aynı zamanda renkli bir çarpıcılık ile süsleyecek olan metalik göz makyajının yapımı için hangi modellerden ilham alabileceğinize birlikte bakıyoruz.

Elektro Renkler

Elektronik renkler, yani mavi ve morun elektriklenmiş neon halleri, metalik makyaj modellerine uyarlanmak için oldukça idealdir. Bu makyaj modelleri için renkli eyelinerlar edinmeyi unutmayın, far seçimimiz ise elbette mavi, yeşili mor ve sarının simli tonlarından oluşmalı.

Denizkızı Makyajı

Denizkızı makyajı olarak da duyabileceğiniz açık mavinin parlak ve metalik tonlarının kullanıldığı bu makyaj modellerinde gözleri özellikle açık renge sahip olan hanımların daha da dikkat çeken bakışlar kazanacağını garanti ediyoruz. Yaza uygun açık ve pastel tonların tercih edildiği bu parlak görüntü, gözlerini daha iri göstermek isteyenler için de ideal.

Çarpıcı Renkler

Zıt renkleri kullanarak çarpıcı bakışlar elde etmek için tek yapmanız gereken yaratıcılığınızı ve cesaretinizi serbest bırakmak olmalı. Gözlerinizde sarı, mor ve yeşil gibi zıt alt tonlara sahip renkleri kalın bir eyeliner çizgisi ve doğal görünümlü bir takma kirpik ile birleştirebilir, özellikle konsept davetlerde büyük ilgi görebilirsiniz.

Yazın Gözdesi Bronz

Bronz ve kahve tonları hemen her yazın değişmeyen bir modası. Bronzlaşan tenlere en çok yakışan makyaj tonlarının başında gelen parlak turuncu, şeftali ve sarılar, cildiniz gibi gözlerinizde de harika görünecektir. 

Renk konusundaki bütünlüğü korumak adına fazla dağılmadan mat ve parlak renkleri karıştırabilir, yine metalik ve bronz bakışları koruyabilirsiniz. Eyeliner ve maskara seçimini duble siyah ürünlerden yana kullanmayı unutmayın. Göz pınarlarına uygulayacağınız hafif bir parlaklık ise gözlerinizi daha buğulu ve iri göstermek için bu makyaj modellerinin değişmez bir kuralıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz