Papatya Suyu Saçın Rengini Açmak İçin Nasıl Kullanılır?

papatya suyu saç rengini açma

Saçlarınıza hareket katmak veya bir kaç ton açık saçlar için papatya suyu kullanabilirsiniz. Saç rengini açmak için kullanılan oldukça eski bir yöntem olan papatya suyu, yine saç rengini açmak için kullanılan oksijenli suya göre daha avantajlıdır. Çünkü saçları kurutmaz, kırılmasına neden olmaz, üstelik saç derisini yumuşatarak kepek gibi saç derisine bağlı sorunlara iyi gelebilir. Ancak benim önerim papatya suyunu saçınızın tümüne sürmeden önce küçük bir tutam da denemeniz. Bazen, saçın doğal rengine bağlı olarak tam istediğiniz rengi elde edemeyebilirsiniz.

Papatya Suyuyla Saçları Açmak

Papatya suyu deyince aklınıza bir sürü papatya toplayıp bunları katı meyve sıkacağında sıkmak gelmesin. Saçınıza sürmek için papatya suyu hazırlamak istiyorsanız bir kaç sallama poşet papatya çayınızın olması yeterli. Bu poşet çayları normal çay hazırlar gibi sıcak suyu koyduktan sonra 10-15 dakika demlenmesini bekleyip “papatya suyu” elde edebilirsiniz.

Duştan çıkmadan önce saçlarınızı iyice soğuttuğunuz bu suyla durulayın ve çıktıktan sonra havluyla sadece fazla suyu alarak doğal kurumaya bırakın. Saçınızı güneşte kurutursanız saçlarınız kısa sürede ve daha çok açılır. Daha pratik bir yöntem için papatya suyunu spreyli bir şişeye alıp dışarı çıkmadan önce saçınızın geneline sıkabilirsiniz.

Saçınızın bazı bölümlerini açmak ve genel olarak kendi rengini korumasını istiyorsanız duştan sonra, saçınız ıslakken rengini açmak istediğiniz bölgeleri tutamlara ayırın ve sadece bunlara papatya suyu sürün. Saçlarınızın alacağı rengin ne olduğu test etmek isterseniz 3-4 gün kadar saçınızın küçük ve ilk bakışta görünmeyen bir bölgesinde deneme yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz