Protein Tozlarının Spora Olan Etkisi

protein tozu

Spor günlük hayatımızın önemli bir parçası konumuna kavuştu. Günlük düzenli  olarak yapılan spor insanı hedeflerine ulaştıran en büyük yardımcılardan birisi iken farklılıkları da size sunan yapısıyla dikkat çeker. Kimi insan sağlıklı bir hayat sürmek için spor yaparken, kimisi ise kilo vermek için bu aktiviteyi düzenlemeye devam ediyor.

Bazı insanlar ise profesyonel bir şekilde spora vakit ayırıp onu hayatın bir parçası haline getirebiliyor. Her ne konuda tercih ederseniz edin, belli bir süre sonrasında kendinizi hem moral hem de enerji olarak takviye etmezseniz yaptığınız bu faaliyet son derece sıkıcı bir konuma dönüşebilir. Özellikle spor yaparken ortaya çıkabilecek eksiklikleri tamamlamak son derece önemlidir. Protein, sporcular için olmazsa olmazlar arasında kendine yer bulur.

Hem enerji hem de kas kütlesinin gelişmesi için protein ihtiyaçları ortaya çıkabilecek, bunun sonucunda ise bazı özel besin veya gıda takviyelerine yönelmeler antrenörünüz tarafından sağlanacak veya telkin edilecektir. Böyle bir durumla karşılaşmak kaçınılmazdır. Zira yoğun geçen spor faaliyetleri sonrasında hem yenilenmek, kas kütlesini korumak, daha fazla enerji ihtiyacını gidermek, daha fazla spor yaparak kilo vermek tamamen sizin elinizde olacaktır. bu konuda sizin en yakın yardımcınız olacaktır.

Yüksek alman teknolojisi sayesinde dünyanın en iyi 10 protein tozundan birisi olarak adlandırılan Nutrade Premium protein tozları, içeriği ve tavsiye edilebilirliği ile kendini bir adım ileriye taşımayı bilmiştir. Nutrade ürünlerinde protein değeri 26 gr ve BCAA değeri ise 20 gr’dır. Kısaca bahsetmek gerekirse 1 ölçek alındığında protein ihtiyacınızın büyük bölümü karşılanmış olacaktır.

Ürünün aspartam ve laktoz içermemesi dikkat çekiyor. Yüzde 15 civarında whey içermesi, Bcaa oranının 4,9 olması ve glutamin amino asit oranının 4,5 olması özellikle de kas gelişim ve onarımı için antrenmandan sonra kullanıma son derece uygundur. Ortalama olarak yüzde 72 protein değerlerine ulaşan ürün, tercih edilebilir bir yapıya dönüşüyor.

Protein Tozlarının Kullanımı Nasıldır?

Nutrade Premium protein tozunun iki farklı aroma çeşidi bulunmaktadır. Beklentilerin çok üzerinde bir tada sahip olan bu ürün Çikolata ve çilek aromalarına sahiptir. Gelen tepkilere bakıldığında olumlu ölçümlerin yapılması ve dikkat çekici olması tavsiye sebebidir. İki tat arasından en çok öne çıkan lezzet çikolata tadıdır. Soğuk sütle hazırlanabilen ürün sıcak günlerde serinletici kahve tadında bir içecek yerini de tutabilir. Orta seviyede bulunan sporcular  bu ürünü spora başlamadan 45 dakika önce kullanmaya başlayabilir. Sporun hemen arkasından da b bir servis daha tercih edilebilir.

Fiyat Ve Temini

Ürünün üretim yeri Almanya olmasına rağmen hem Türkiye hem de dünyanın dört bir yanında yüzlerce satış ofisine sahiptir. Ürün Türkiye’de rahatlıkla bulunabilmektedir. Benzerlerinden bir adım öne çıkan ürün, diğer ürünlere nazaran daha uygun fiyatlar ile Türk müşterilere sunulmaktadır. Bu ürünü Fitbull güvencesi ile temin edebilmeniz mümkün. En güncel stok garantisinin yanı sıra en uygun fiyat ve ödeme koşullarını Fitbull ile gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç

Nutrade Premium protein, protein miktarları düşünüldüğünde benzer ürünlerin çok daha üzerinde bir performans sergilemektedir. Bu yönden olumlu bir artı puan alabilmektedir. Ayrıca ürün kullanıma hazırlanırken topaklanma gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkarmıyor. Bu durum da ürünün olumlu bir puan daha almasına neden oluyor.

2003 yılında kurulan Nutrade firması tarafından üretilen protein tozları, zaman içerisinde yüksek kaliteli yapılarıyla dikkat çekmeye başladı. Tüm hammaddeyi Avrupa’dan temin eden firma, formül ve içerik konusunda son derece hassas davranıyor. Önceliği sporcunun ihtiyaçlarına karşılık verme olarak belirleyen bu gibi özellikleriyle pek çok sporcunun ilk tercihlerinden birisi olma konusunda emin adımlarla ilerlemiştir.

Nutrade Premium İsolate, Premium Protein ve L-carnitine extreme gibi ürünler en çok satışı gerçekleşen ürün listesinde kendine yer bulur. CFM teknolojisi kullanarak proteinin yüksek saflıkta ve yapısı bozulmadan sunulmasını sağlayan firma, soğuk filtrasyon teknolojisi sayesinde protein hammaddesi karbonhidrat ve şekerden arındırılarak kana hızlı karışacak şekilde elde etmesini başardı. Bu durum ise standartların yeniden belirlenmesine sebep oldu.

Satın Alma

Nutrade ürünlerini bulabileceğiniz pek çok adres bulunsa da en doğru ve güncel ürünleri Fitbull garantisi ile elde edebilirsiniz. Fitbull’dan aldığınız Nutrade ürünlerini güncel üretim ve ithalat serisinde bulunan ürünlerden oluşmaktadır. Fitbull güvencesi altında iyi fiyat ve hazır stok garantisi size sunulmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz