Seyahat Konulu En İyi 10 Film

Bu seyahat filmleri ile evde kalmak zor olacak. Seyahati tatlı kılan özelliklerinden biri de onun için kurduğunuz hayaller, yapacağınız planlar olacaktır. Yola çıkmadan önce araştırılan gizli mekanlar, okunan kitaplar ve elbette en büyük motivasyon gereci olan seyahat filmleri tüm süreci hem daha heyecanlı hem de daha keyifli kılar. seyahat filmleri arasında sizlerin favorisi hangisi olacak?

Ye Dua Et Sev (2010) – IMDb 5.8

Zorlu bir boşanma döneminden sonra mutluluk hakkında hayatını sorgulamaya başlayan Elizabeth umutsuzluk içindedir; ta ki ani bir kararla hayatının yolculuğuna çıkana kadar İtalya ile başlayan, Hindistan ile devam eden ve Bali’de sonlanan bu seyahat hikayesi gerçek deneyimlerden yola çıkarak yazılmış bir roman uyarlaması.

Kumsal (2000) – IMDb 6.7

Amerikalı bir genç olan Richard, yapmacık bulduğu dünyanın içinde tutunacak bir şeyler bulma umuduyla Tayland’a gelir ve arayışlarına başlar. Bangkok’ta kalmakta olduğu ucuz bir otelde tanıştığı bir çift ve yaşlı bir gezgin ise Richard’ın hayatını değiştirecek olan bir adanın varlığından bahsederek macerayı başlatır.

Kızgın Güneş (2003) – IMDb 6.8

San Franciscolu bir yazar olan Frances, verdiği bir partide rakibi olan sevmediği bir yazarın Frances’in kocası tarafından aldatıldığını söyleyecek olması ile hayatının değişeceğinden habersizdir. Bu dedikodudan ile yaşadığı sarsıcı boşanmanın sonrasında arkadaşı Patti’nin ısrarı ile uzun bir tatile çıkıp hayata sıfırdan başlamaya karar veren Frances, yolda beklemediği tatlı sürprizler ile yeniden yaşama tutunacaktır.

Tibet’te Yedi Yıl (1997) – IMDb 7.1

Ukala bir dağcı olan Avusturyalı Heinrich, 2. Dünya Savaşı’ndan kaçarak Himalayalar’a çıkmaya karar verir ancak aklı hiç görmediği çocuğunda kalmıştır. Tibet’e giden Heinrich, Dalai Lima’nın çocukluğu ile tanışarak buradaki halkın Çin tarafından maruz bırakıldığı işkencelere şahit olur. Manevi anlamda yepyeni bir yolculuğa çıkan genç dağcının hayatı gördükleri ve öğrendikleri değişmek üzeredir.

Son Yolculuk (2008) – IMDb 7.2

Hayatınızın son bir hafta ya da ayının kaldığını öğrendiğinizde ne yapardınız? İlk okulda öğretmenlik yapan Ben isimli genç bir adam kanser hastası olduğunu ve iki yıldan az ömrü kaldığını öğrenir ve bir motosiklet alarak hayatını yaşamak için yola koyulur. 4500 kilometrelik bir hafta süren bu yolculuk Ben’e hayatı sorgulatacaktır.

Yaban (2014) – IMDb 7.3

Hayatında hiçbir şeyin yolunda gitmediğini düşünen ve birçok travmaya yaşayan Cheryl, daha önce hiç spor yapmamasına rağmen kendi başına iç dünyasını keşfetmek için zorluğu ile bilinen uzun bir yola çıkacaktır. 1.100 mil süren bu yolda hem fiziksel hem ruhsal birçok sorunu ile yüzleşen genç kadının artık yeni birine dönüşmektedir.

Thelma ve Louise (1991) – IMDb 7.5

Erkek arkadaşından sıkılan bir garson olan Louise, seksist kocasından sıkılan bir diğer arkadaşı olan Thelma ile birlikte özgürlüklerini doya doya yaşayacakları bir araba tatili yapmaya karar verirler ve iki kadının haftasonu başlar.

Motosiklet Günlüğü (2004) – IMDb 7.8

Küba devrimi lideri Che’nin 23 yaşında bir tıp öğrencisi olduğu günlerde başlayan gerçek hayat öyküsüne dayanan bu macerası, büyük liderin nasıl Latin Amerika’nın gerçekleri ile yüzleştiği ve bir motor üzerinde yaşadığı büyük maceralarını izliyoruz.

Özgürlük Yolu (2007) – IMDb 8.1

Üniversiteden mezun olduktan sonra toplumsal yaşamını sorgulayan ve tüm parasını yakarak Alaska’ya doğru bir yolculuğa çıkan Christopher McCandless, doğa ile baş başa kaldığı yolculuğunda birçok insan ile tanışsa da tek başına devam ettiği yolculuğu ile yalnızlık ve mutluluk kavramlarını sorgulatıyor.

Şimdi Ya Da Asla (2007) – IMDb 7.4

Ünlü bir milyoner olan Edward ve sıradan bir araba tamircisi olan Carter’ın yolları bir hastane odasında kesişir. Hayatlarından geriye oldukça kısa bir zaman kaldığını öğrenen bu zıt ikili, birlikte hayatı keşfetmek ve ölmeden önce son dileklerini gerçekleştirmek isterler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz