Üzüm Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Sağlıklı yaşamın yollarından biridir üzüm çekirdeği. Yaklaşık 10 yılı aşkın süredir yapılan araştırmalar, üzümün kendisi gibi çekirdeğinin hatta yağının dahi mucizevî bir iksir olduğunu ortaya koydu. Avrupa’ da ilaç olarak eczanelerdeki raflarda yerini alan üzüm çekirdeği, hayatımızın vazgeçilmez tuğlaları olan bileşenleri ihtiva eden yan etkisiz bir ürün. Üzüm çekirdeği kanseri önlemekten tutun da gençleşmeye kadar giden etkilere sahip.

Kendi küçük ama marifetleri büyük olan üzüm çekirdeği içerdiği antioksidanlar, hayata sağlam bir temel atmada önemli bir harç görevi görür. Aslında aşağıda sıralanacak olan faydaları, üzüm çekirdeğinin sadece bir özelliğine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Damarları Onarıcı Etkisi Çünkü; kan damarları yaşlandıkça, zayıfladıkça, inceldikçe ya da sızıntı yaptığında sağlığınız ciddi tehlikede demektir.

Antiaging 

Bilim insanları üzüm çekirdeğinin antiaging yani yaşlılık etkilerini geciktirici, cildin elastik, yumuşak ve düzgün olmasını sağlayan bir ürün olduğunu vurgulamaktadırlar. Bu yönüyle cildin sarkmasını önlemektedir.

Antioksidan 

Antioksidanlar, vücuttaki zararlı bileşikleri etkisiz hale dönüştürürler. Bunun anlamı şu, hava kirliliği, sigara, alkol veya vücudumuzda doğal olarak oluşan gereksiz maddeleri etkisiz hale getirmesidir. 25 yaşından sonra üretimi azaldığı için, bu yaşlardan gıda takviyesi olarak alınması önem arz etmektedir. Üzüm çekirdeğindeki antioksidan kendine en yakın rakibi olan E vitamininden bile 50 kat ve C vitamininden ise 20 kat daha güçlü. Üzüm çekirdeğinin bu özelliği aynı zamanda kansere karşı koruma sağlamaktadır.  Ayrıca kanserle mücadelede oluşan arızaların daha az yaşanmasına destek olur.

Göğüs Büyütme 

Sizi ne kadar ilgilendirir bilmem ama üzüm çekirdeği, göğüs büyütme ilaçlarında bulunan etken maddeleri içermekte. Yani bir nevi doğal göğüs sertleştirici ve göğüs büyütme gereci. İlaçlar için masraflarda boğulmanıza gerek yok. Uygun fiyata aktarlarda bulabileceğiniz ürünü bir ay deneyin ve farkını görün.

Afrodizyak 

Mutluluğun formülü diyebileceğimiz üzüm çekirdeği, cinsel yaşamda kadın olsun erkek olsun tüm üzüntüleri ortadan kaldırıyor. Performans için birebir bir yaklaşım.

Kalp Ve Damar 

Damara ve kalbe bağlı rahatsızlıkların üstesinden gelmede etkili bir çözüm. Kalp krizinde, yüksek tansiyonda, bir damar sorunu olan hemoroit ve varise karşı etkilidir. Atardamarlardaki şişmeyi indirmektedir. Üzüm çekirdeği, kanı sulandırır ve kan akışını hızlandırır. Damar sertlini önler.

Beyin Ve Karaciğer 

Üzüm çekirdeği beyin ve karaciğer üzerinde olumlu etkilere sahip. Özellikle bu organlarda meydana gelen hasarların giderilmesinde üzüm çekirdeğinin üzerine bir şey yoktur.

Görme 

Görme güçlüklerine karşı iyi gelmektedir. Aynı zamanda gece görüşünde önemli etkilere sahiptir. Çağımızın en yaygın kullanılan araçlarından olan bilgisayarın sebep olduğu göz gerilimini yok ediyor. Bir iyi haber de miyop göz kusuru olanlara. Deneyler miyoplu hastalarda retinanın fonksiyonlarını ve duyarlılığını düzelttiğini göstermektedir. Yaşlılara da bir haberimiz var. Yaşlanmaya bağlı görme gücündeki azalmayı engeller.

Ödem 

Özellikle bacaklarda toplanan suya bağlı şişlik ve acıların dindirilmesinde patentli bir doğal gıdadır. Ödem kişide yürüme sıkıntısına dahi yol açabilmektedir. Ödemlerle mücadelede işte size bir fırsat. Mutlaka deneyin, ertelemeyin.

Nasıl Kullanılır?

Üzüm çekirdeğini ister tablet yani kapsül ya da isterseniz üzüm çekirdeği tozu olarak aktarlardan temin ederek kullanabilirsiniz. Tabletler günde iki kez birer tablet kullanılabilir. Bunun yanında toz olarak kullanımı ise, bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği tozu bal ya da yoğurtla karıştırılıp alınabilir.

Bu iki kullanımın dışında ne kapsül ne de toz üzüm çekirdeği ile uğraşmak istemiyorsanız bunun da bir çözümü var. Bunun için sadece günde bir avuç kuru üzüm yenilmesi yeterli. Tabii ki çekirdeklerini dişlerinizle parçalamak koşulu ile. Üzüm çekirdeğinden elde edilen bir ürün ise üzüm çekirdeği yağıdır.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Son zamanlarda üzüm çekirdeği yağının da şifa olması gündemde. Hakikaten de üzüm çekirdeği yağının faydaları hiç de önemsenmeyecek kadar az değil. Gayet faydalı bir ürün. Bir o kadar da zahmetli. Hani “sinekten yağ çıkartmak” diye bir deyim vardır ya. Aynı o misal, o kadar güçtür. Size kalan sadece alıp kullanmak. Üzüm çekirdeği yağı için en az 60 kg üzüm çekirdeği gerekir.

Sanırım bu üzüm çekirdeği yağının faydalarını açıklamak için yeterlidir. Üzüm çekirdeği yaklaşık %10-12 oranında sabit yağ içerir. E vitamini ve omega 6 bakımından zengin bir doğallıktır. Bu yağın bir damlası bile cildinizin sıhhatli olması için yeterli. Size kalan sadece masaj yapmak. Üzüm çekirdeği yağının diğer faydalarını sıralayacak olursak..

Kırışıklıkları önler, giderilmesine yardımcı olur. Cildin sarkmasını önler. Cildi nemlendirilir.

Saçlara uygulandığında saç hücrelerinin çoğalmasını % 230 artırır. Bu şu demek. Saç ekimi için büyük paralar harcamanıza gerek yok. Doğal saç çıkarıcınız bir telefon kadar uzağınızda.

Aromaterapi de masaj yağı, saç, vücut, el, dudak kremlerinde ve güneş yanığı ürünlerinde kullanılır.

Eklem ağrı ve sancılarının dindirilmesinde uygundur.

Yapılan araştırmalar, üzüm çekirdeği yağının dahi kullanımında yani yemek ya da kızartma yağında kullanılması kandaki HDL seviyeleri yükselirken, LDL seviyelerinin de düştüğü göstermiştir.

Fransa’da ise plastik cerrahide estetik ameliyat sonrasında üzüm çekirdeği yağının kullanıldığını da biliyor muydunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz