2 Haftalık Gebelik

2 haftalık gebelik

Bugün gebeliğinizin 2. haftası ve vücudumuz içeriden inanılmaz değişimlere, mucizevi olaylara şahit oluyor. Tabi bunu dışarıdan gözlemlemek imkansız. 2 haftalık gebelikte sperm hücreleri yumurtalığa ulaşmak için olağanüstü çaba sarf ederek döllemeyi bu evrede gerçekleştiriyor.

Hanımlar şu anda hala gebe kalmadınız. Daha önce hamilelikte ilk hafta konulu yazımızda bahsettiğimiz gibi bu aşamaya kadar hamile değilsiniz. Ancak gebeliğin ilk haftaları sayıldığı için bu dönemde olan olayları detayları anlatmaya çalışacağız.

2 Haftalık Gebelikte Neler Olur?

2 haftalık gebelik döneminin olağanüstü olayları hazırsanız başlıyor. Bu dönem sizin yumurtlama döneminiz ve eşinizle ilişkiye bu dönemde önem vermelisiniz. Gebe kalabilmek için en önemli dönem bu zaman dilimidir. Sağlıklı bireylerde ilişki sonrası sperm hücreleri adeta kuşatmaya gider gibi atağa kalkıyorlar ve bunlardan sadece bir tanesi kral olmayı başarıp yumurtanızla kombine oluyor. Spermin yumurtanızı çerçevelediği bu işlem eğer başarılı olursa 2 hafta gibi kısa bir süre sonra müjdeli bir bebeğiniz olacak haberiyle mutluluktan uçabilirsiniz.

2 haftalık gebelik idrar testinde çıkar mı?

Maalesef vücudumuz kendi içerisinde hareketlenmeler yaşasa da biz bunu 2 haftalık gebelik döneminde göremeyiz. Bu dönemde döllenme yeni olduğu için önümüzdeki 2 haftalık süreci yakın takibe almalı ve aceleci davranmamalıyız.

2 Haftalık Gebelik Anne Karnında Nasıldır?

2 haftalık gebelik anlatım yaptıklarımızın hemen hemen aynısıdır. Yani henüz ortada bir şey yok ama sizin için mücadele eden hücreler topluluğu var. Bu haftada gebelikle ilgili bir belirti göremezsiniz.

2 Haftalık Gebelik Belirtileri Nelerdir

2 haftalık gebelikte henüz hamilelik belirtileri başlamaz. Tabi insandan insana değişen fizyolojik yapı farklı sonuçlar sunsa da genel olarak bu hafta da herhangi bir belirti yaşamazsınız. Gebeliğin 2. haftasında sadece döllenme olur. O yüzden acele etmemenizi öneririz.

Hafta hafta hamilelik rehberimizin 2. haftasını bu şekilde noktalamak istiyorum. Umarım faydalı bilgiler sunuyoruzdur. Sizin de gebeliğin ikinci haftası ile ilgili merak ettiğiniz hususlar varsa bunları bize çekinmeden sorabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz