Göz Altı Morlukları ve Çözüm Önerileri

göz altı morlukları ve tedavisi

Göz altı morlukları özellikle kadınların hayatını zorlaştıran estetik kusurlardan biri olarak karşımıza çıkar. Kadınlar her ne kadar bu morlukları makyaj ve benzer yöntemlerle kapatmaya çalışsa da içten içe rahatsız olurlar. Ancak göz altı morlukları her ne kadar estetik bir kusur olarak kabul edilse de, bazen bundan çok fazlasının habercisi olabilmekte. Uzmanlar özellikle karaciğer rahatsızlıklarının sonucu olarak göz altlarında morarma oluşabileceğini belirtiyor ve bu gibi durumların tespiti için doktor muayenesinin zorunlu olduğunu söylüyorlar.

Göz Altı Morluklarına Neler Neden Olur?

Göz altı morluklarının birbirinden farklı birçok sebebi olabilmektedir. Bazen genetik mirasın sonucu olarak karşımıza çıkarken bazen kemik yapısının içe doğru oluşunun bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Bunlar genel sebepler olarak gösterilirken bazı günler daha fazla hissedilen göz altı morluklarının;

  • uykusuzluktan,
  • fazla güneş ışığına maruz kalmaktan,
  • geçirilen herhangi bir rahatsızlıktan,
  • ilaç kullanımına bağlı olarak artabildiği de bilinmektedir.

Yorgunluk Ve Uykusuzluktan Kaynaklanan Göz Altı Morarması Nasıl Giderilir?

Uyku düzeni, sağlıklı ve mutlu bir hayatın ilk adımı olarak gösterilmektedir. Aynı zamanda göz altı morlukları gibi görüntü bozuklukları ve yorgunluk belirtilerinden uzak durmak için de düzenli uyku uyumak çok önemlidir. Uzmanlar tarafından önerilen ünlük ideal uyku saati 7 saattir. Göz altı morluklarının oluşumunun engellenmesi için erken saatlerde uyunmalı ve güne olabildiğince erken başlanmalıdır. Aynı zamanda bilgisayar benzeri teknolojik aletlerin karşısında geçirilen süreler mutlaka molalı şekilde yürütülmeli ve günde 5 saati aşmamalıdır.

Genetik Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?

Genetik göz altı morluklarını giderme vaadiyle piyasaya sürülmüş sayısız krem ve bakım ürünü bulunmaktadır. Ancak göz altı morluklarının giderilmesi ne yazık ki harici kozmetik uygulamalarıyla çok da mümkün değildir veya çok ancak çok uzun süreçlerde gerçekleşebilir. Geçici çözümler isteniyorsa kapatıcılar en iyi sonuç veren ürünlerdir ve gününüzü kurtarmanıza yetecek derecede düzelticidirler. Ancak uzun vadeli ve kalıcı çözümler için klinik uygulamalar veya doğal ürünler tercih edilmelidir.

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Maske

Evinizde kolayca bulabileceğiniz basit ürünler ile doğal maskeler hazırlamanız ve göz altı morluklarınızı birçok kozmetik ürününden daha etkili şekilde iyileştirmeniz mümkündür. Özellikle taze süt kompresi oldukça faydalı bir etki yaratmaktadır. Rendelenerek püre haline getirdiğiniz patatesi göz altınızda bir süre beklettikten sonra, soğutulmuş taze sütü pamuk ile göz çevrenize uyguladığınızda kısa zamanda farkı görmeniz mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz