Hücre Yenileyici Cilt Maskesi

hücre yenileyici maske

Hücre yenileyici cilt maskesi

Ciltte mevcut gözeneklerin ufalarak yok olmasına yardımcı olur. Özellikle bıldırcın yumurtası gözenekler için oldukça etkilidir. Bıldırcın yumurtasının bilindiği gibi vücut üzerinde oldukça fazla yararı vardır. Bu yararlardan bir tanesi de ciltte yaşa ya da farklı faktörlere bağlı yaşanan sorunlar için kullanılmasıdır. Cildin yenilenmesini sağlayarak cilde canlılık kazandırır.

Hücre yenileyici maske sayesinde ciltte var olan lekelerden kurtulmakta mümkün olacaktır. Hücre yenileme özelliği olan bu maske sayesinde muhteşem bir cilde kavuşmak mümkündür.

Hücre Yenileyici Maske Tarifi

Malzemeler

  • 1 adet orta büyüklükte salatalık
  • 1 adet bıldırcın yumurtası

Hazırlanışı Ve Uygulanışı

Bıldırcın normal yumurtaya göre daha ufak bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kırarken kabuğunun parçalanmamasına özen gösterilmelidir. Kırdığınız bıldırcın yumurtasını uygun bir kaseye alın. Salatalığı yıkayarak blendırdan geçirin ve kasedeki yumurtanın üzerine ilave ederek iyice çırpın. Hazırladığınız hücre yenileyici maskeyi göz bölgeniz haricinde tüm yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayabilirsiniz.

Yüzünüze sürdüğünüz maskeyi 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Yeni uygulamaya başladığınızda 10 günde 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır. Daha sonra haftada 1 defa olacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Not: Eğer hassas bir cilt tipiniz varsa maskeyi yüzünüzde 10 dakika kadar bekletmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz