Abiye Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

abiye elbise alırken nelere dikkat edilmeli

Bayanlar düğün, nişan, kokteyl, mezuniyet gecesi, iş yemekleri gibi özel günlerde şık olabilmek için adeta yarışa girerler. Eğer kararsız bir yapınız varsa ve vücudunuza uygun elbise seçmekte zorlanıyorsanız işler sizin için daha can sıkıcı hale gelebilir. Bu yazımda modasına en uygun, abiye elbiseleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

Çok Fazla Para Harcadığınız Pahalı Elbiseler Her Zaman Sizi Güzel Göstermez

Bazı kadınların zihninde, elbiseye ne kadar çok para harcarsam o kadar güzel olurum şeklinde bir algı bulunmaktadır. Unutmayın ki özel tasarlanmış, özel dikilmiş, çok fazla emek ve para harcanmış abiyeler bile taşıyan kişiye uygun olmadığında sonuç tam bir hüsranla sonuçlanabilir.

Vücudunuzu Tanıyarak Kendinize En Uygun Aynı Zamanda İçinde Rahat Edebileceğiniz Bir Elbise Seçin.

Abiye elbise seçerken vücut yapısı çok önemlidir. Kendinizde en beğendiğiniz ve göze hoş gelen bölgelerinizi öne çıkarıp, beğenmediğiniz kısımları gizlemekle işe başlayabilirsiniz.

Bu Durumlarla İlgili Birkaç İpucu Verelim

Eğer boyunuz kısaysa (kısa göreceli bir tabir oldu 1.65’den kısaysanız) uzun abiye modelleri sizi daha kısa gösterecektir. Bunun yerine diz üstü elbiseler tercih edebilirsiniz.

Dekolteler fazla abartılmadığında hem sizi hem de elbiseyi gösteren en önemli olgulardan biridir. Göğüs, sırt veya bacak dekoltesinden bir tanesi abiyelerin olmazsa olmazlarındandır.

Elbisenizin kumaşını abiyenizi kullanacağınız ortama göre belirlemeniz gerekir. Düğün, nişan gibi ortamlarda saten kumaş, iş yemeği gibi resmi ortamlarda ise şifon veya ipek karışımlı kumaşlar tercih edebilirsiniz.

Renk seçimi diğer önemli hususlardan bir tanesi. Eğer vücudunuza güveniyorsanız ve dikkatleri üzerinize çekmekten hoşlanan biriyseniz vazgeçilmez renginiz kırmızıdır. Siyah ise her ortama giden, modası hiç geçmeyen ve sizi daha zayıf gösteren bir renktir. Beyaz, bej, pembe gibi renkler seçerken elbisenizin gecelik gibi durmadığından da emin olmanız gerekiyor.

Elbisenizin tek başına günü kurtaracağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Takı ve aksesuarlar, ayakkabı ve çanta seçiminiz, saç ve makyajınızın tümü bir bütünün parçalarıdır.

İşte Elbisenizi Ve Sizi Ön Plana Çıkaracak Tiyolar

Geceye uygun takı seçimi çok önemlidir. Takı ve aksesuarlar elbisenizi tamamlayarak daha şık ve elit görünmenize imkan verir. Elbiseniz sönükse daha dikkat çekici ve elbisenin rengiyle tezat renklerde aksesuar seçmekte fayda var. Elbiseniz fazla ışıltılıysa çok fazla göze batan parıltılı aksesuarlardan uzak durun.

Göğüs dekoltenizin fazla olduğunu düşünüyorsanız uzun bir kolye ile dikkatleri dekoltenizden uzaklaştırabilirsiniz. Yakası kapalı bir elbiseye ise kolye takmanız sizi gülünç bir duruma sokacaktır.

Çanta ve ayakkabı seçimi ise diğer dikkat çekici husus. Çünkü elbiseyi çanta ve ayakkabı tamamlar. Tamamlar derken kesinlikle benzer renklerden bahsetmiyorum. Zıtlıklardan oluşan kombinler artık daha ön planda. Elbiseniz sadeyse güzel ve ortama uygun bir çanta ön plana çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Kusursuz bir makyaj ve saç modeli tek başına bile gözleri üzerinizde tutmaya yeterlidir. Tabi ki bu durumun tam terside mümkün! makyaj trendlerinde sadelik ve doğallığın ön planda olduğunu unutmayın.

Umarım abiye seçiminiz ile ortamın en güzel bayanı siz olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz