Ağda Sonrası Oluşan Kızarıklar Nasıl Geçer?

ağda sonrası kızarıklık

Kadınların en bilindik ritüelidir ağda yapmak/yaptırmak. Ağda yaptırdıktan sonra ki rahatlamamızı bir biz biliriz ? Fakat bir sorun vardır ki, ağda sonrası oluşan kızarıklıklar… Hele birde hassas bir ten yapısına sahipseniz bu durum biraz can sıkıcı olabilir. Merak etmeyin, sizler için bunun da çözümünü bulduk ve ağda sonrası oluşan kızarıkları önleyecek küçük tarifler derledik.

Ağda Sonrası Kızarıklar Nasıl Geçer?

Aloe Vera’nın faydalarını saymaya başlasak bitiremeyiz. Ağda sonrasında da en yakın arkadaşımız olmaya adeta yemin etmiş ? İçerisinde bulunan nemlendirici etki sayesinde oluşabilecek tüm kızarıklıkların ve sivilcelerin önüne geçen Aloe Vera’yı ağda sonrası duştan çıkıp tam kurulanmadan sürebilirsiniz. Çok geçmeden kızarıklıkların azaldığını göreceksiniz.

Bilirsiniz, kızarıklık ve pişik denilince akla ilk gelen şeylerden biri bebek pudrasıdır. Bebek pudrasının faydalarını görmek için bebek olmaya gerek yok ? Yapmanız gereken tek şey, bebek pudrasını bir kasenin içerisine koyun. Üzerine gül suyunu ve limonu krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Ağda yaptığınız bölgeye kalın bir tabaka halinde sürün. Sonra kızarıklık ve yanma hissinin geçtiğini göreceksiniz.

Ve sıra geldi en etkili olan küçük tarifimize. 1 kase yoğurt ve 1 yemek kaşığı karbonatı bir kasede karıştırıp ağda uyguladığınız bölgeye krem sürer gibi sürün ve sonrasında 10 dakika bekletin. Bu maske kızarıkları gidererek, ağdadan sonra oluşabilecek sivilceleri önüne geçecektir.

Ağda sonrası oluşan kızarıklık yalnızca tahrişten değil anlık yanma hissinden de oluşabilir. Bu yüzden poşete koyacağınız birkaç küp buz yanma hissinizi alıp olası bir kızarıklığın önüne geçebilir.

Son olarak bizden tavsiye, ağda sonrası bedeninizi saracak kıyafetler giymemeniz. Ağda yaptığınız bölgenin hava almasına izin vermelisiniz. Bu yüzden ağda işlerinizi en müsait olduğunuz güne planlamalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz