Ananas Kaç Kalori?

ananas kalori

Tropik besinler arasında yer alan ananas, ananas bitkisi üzerinde yetişen lezzetli bir Güney Amerika meyvesidir.  Uzmanlar tarafından sayısız yararları olduğu dişle getirilmekte ve özellikle sabah tüketiminin güne zinde başlamayı sağladığı ve ödemlere iyi geldiği belirtilmektedir. Vücuttan toksit atımını sağlayan yararlı meyveler arasında baş sıralarda yer almaktadır.

Ananas tüketimi, cilt, saç ve tırnak güzelliği ve sağlığı için de gereklidir. Eser miktarda yağ içermekle birlikte zengin bir potasyum, kalsiyum, karbonhidrat, A ve C vitamini kaynağıdır.

Ananasın Kalori Miktarı

100 gram ananas, 60 kaloridir. Bir dilim ananasta dilimin kalınlığına göre  25-50 arasında değişen değerlerde kalori mevcuttur. 100 gram ananas suyu 58 kalori ihtiva etmektedir.

Siz de anansın bir tanesinin kaç kalori olduğunu mu merak ediyordunuz? 100 gram ananas 52 kaloridir.  Tropikal bir meyve olduğundan ülkemizde tarımı yapılmamaktadır ithal edilen çok lezzetli meyvelerden biridir ananas. Çeşitli mineraller ve vitaminler ihtiva eden ananas suyu da zayıflamaya yardımcı besin olarak tüketilebilir. 1 bardak ananas suyu yaklaşık 15 kaloridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz