Bal Ve Elma Sirkesi Karışımının Faydaları Nelerdir?

Elma sirkesi insanın ihtiyacı olan her türlü mineral ve madensel maddelerin yanı sıra a vitamini b vitaminleri, c vitamini ve pek çok meyve asitleri pekti ve doğal maddeleri de yapısı için de bulunduran doğal bir maddedir. Elma sirkesi, bedeninizi güçlendirir ve pek çok hastalığa karşı aktif olarak savaşır. Bütün bunların yanında sivilce ve siyah noktalara karşı da aktif olarak mücadele eder. En sık kullanıldığı yöntemler ise, bal ile karıştırılarak tüketilmesidir. Böyle tüketilirse hem hastalıklara karşı daha etkili bir mücadele yöntemi oluşturulmuş olacaktır. Aynı zamanda da ekşi tadı bal ile karıştığında bir nebze olsun hafifletilmiş olacaktır.

Bal Ve Elma Sirkesi İksiri Nasıl Yapılır?

Öncelikle bir bardak dolusu suyumuzun içerisine bir kapak elma sirkesini ilave edelim. Bir süre bekleterek suyun içerisine karışmasını bekleyelim. Karışma tam olarak olduğunda ise bir miktar tercihen bir yemek kaşığı (ihtiyaca ve şeker hassasiyetine göre bu rakam değişebilir.) çiçek balı ilave edelim.

Faydaları Nelerdir?

Bu karışımı her sabah uyandığımız da aç karnına tükettiğimizde çok kısa bir zaman içerisinde bağışıklık sistemine olan olumlu etkilerini fark edeceksiniz. Sürekli kullanımın sizi ne kadar çok hastalıktan koruduğunu ve size kattığı canlılığı, bütün bunların yanı sıra bu karışımı henüz genç yaşlardan itibaren tüketmeye devam ettiğinizde orta yaşların sonuna doğru hiç olmadığınız kadar sağlıklı bir bünyeye sahip olduğunuzu göreceksiniz. Çiçek balı hem insana enerji verici etkisi bulunmaktadır. Hem de bütün karışımlar arasında en doğal olanıdır. İçerisinde fosfor magnezyum ve demir bulunmaktadır.

Sabahları uyandığımızda bir bardak bal ve sirke içtiğimizde içinde bulunan zenginliğin size ne kadar önemli katkıları olduğundan artık hiçbir şüpheniz olmadığını biliyoruz. Bedeninizi güçlendiren ve pek çok yorgunluğa ve strese karşı size dayanıklılık kazandıran bu karışımın içerisinde bulunan yüksek madensel tuzlar sayesinde kalp ve damar sağlığınızı olumlu yönde etkilemektedir. Tabi bu noktada tek yapmanız gereken bal karışımı değildir.

Yapılan araştırmalar bize göstermiştir ki sık sık üst solunum yolları enfeksiyonlarına yakalanan insanlar özellikle sirke bal kokteyline başvurduklarında kalp kaslarında ve solunum yolları enfeksiyonunun aktif mücadelesinde inanılmaz bir tedavi yöntemi kazanmış olacaklardır. Ama bu tarz tedaviler özellikle uygulandığı zaman oldukça büyük çapta etkilerinden de kurtulabilmektedirler.

Size tavsiyemiz ise grip ve soğuk algınlıklarının en sık görüldüğü dönemler olan mevsim geçişi dönemlerinden yaklaşık olarak yirmi ila yirmi sekiz gün öncesinden elma sirkesi bal karışımını uygulamaya başlayın, etkilerini sizler de gördüğünüz de çok şaşıracaksınız.

Öksürüğe karşı da uygulandığında oldukça büyük bir etki sağlamaktadır. Yaklaşık olarak 4 ölçü sirkeye 3 ölçü bal karıştırarak tüketildiğinde ise öksürüğü kesmektedir.

Boğaz da yaşanan yanma ve ağrılarda da sıklıkla başvurulmaktadır. Pek çok sanatçının sesleri kısılmaması için elma sirkesi ile gargara yaptıklarını unutmamak gerekmektedir. Yaptığınız salatalarda da elma sirkesi kullanırsanız, yüksek kolesterole karşı etkili bir mücadele yöntemidir. Tüm bunların yanı sıra yaraların çabuk iyileşmesi, kabızlık ve daha yüzlerce çeşit probleme karşı oldukça büyük ve etkili bir savaş vermekte olan elma sirkesi, fiziksel problemlerde de kullanılabilir. Örnek verilmek gerekirse varise karşı elma sirkesi ile ıslattığınız bir bez baldırınıza sararak bekletebilirsiniz.

Güneş yanığına karşı da aktif olarak kullanılmaktadır. Yanık olan bölgeye doğrudan ve dikkatli bir şekilde uyguladıktan sonra bir miktar bal ile üzerinden geçilmelidir. Daha sonrasında ise yaklaşık bir yirmi dakika kadar beklemenin ardından o bölge yavaşça yıkanmalıdır. En güzel ve en fazla dikkat çekici özelliği ise elma sirkesinin şu ana kadar tespit edilen hiçbir yan etkisi yoktur. Sabahları aç karnına çok fazla tüketmenin mide rahatsızlığı bulunan insanlarda bir takım sıkıntılara sebep olduğu tespit edilmiştir. Ama bu durumun yanı sıra hiçbir rahatsızlık oluşturmaz.

Uyarı: Sitemizde yayınlanan makaleler zamanla geçerliğiliğini yitirebilir. Kullanmadan doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz