Basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

basenli kadınlar yazın nasıl giyinmelidir

Basenli Kadınlar Yazın Nasıl Giyinmeli?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vücut hatlarımızı daha fazla belli eden kıyafetler giymek zorunda kalıyoruz. Bu durum özellikle balık etli ve basenli kadınlar için büyük sorun teşkil etmekte. Bu yazımda basenli kadınlar nasıl giyinmeli, özellikle yaz aylarında kıyafet seçimi üzerine tavsiyelerde bulunacağım.

Geniş basenli kadınlar alt giyimlerinde olduğu kadar üst giyimlerinde de dikkat etmeli ve kusurlarını saklamaya yönelik tercihler yapmalıdır. Armut vücut tipi olarak da bilinen bu vücut tiplerinde bel ince olduğundan dolayı beli öne çıkarmak ve basenleri gizlemek oldukça önemlidir.

Basenli Kadınlar Hangi Renk Tercih Etmeli?

Basenlerinden şikâyetçi olan kadınların renk seçimlerine daha fazla dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle belden aşağı kısımlarda koyu renk tercih edilmesi oldukça önemlidir. Koyu renk denilince sadece siyah değil alternatif olarak koyu gri, boz rengi, çivit mavisi, bordo gibi renkler de kullanılabilmektedir.

Üst giyim konusunda ise cesur olabilir ve istediğiniz renkleri tercih edebilirsiniz. Işıltılı, payetli, pullu üst giyimler dikkati üzerine çekeceğinden daha fazla tercih edilmelidir. Özellikle bel kısmını ortaya çıkartacak darlıkta parlak ve açık renkteki bir bluz her türlü alt giyim ile rahatlıkla kombinlenebilmektedir.

Basenli Kadınlar Nasıl Pantolonlar Tercih Etmelidir?

Basenlerinden memnun olmayan kadınların genellikle bol elbiseler tercih ettiği gözlemlenir. Oysa doğru seçilecek bir pantolon ve üst kombini ile de basenleri gizlemek mümkündür. Basenli kadınlarda tercih edilecek pantolonun yüksek bel olması da oldukça önemlidir. Tüm vücudu saran pantolonlar tercih edilebileceği gibi aynı zamanda geniş paçalı pantolonlar da önerilebilmektedir. Düşük belli veya pileli, cepli pantolonları basenli kadınlara tavsiye etmiyoruz.

Ne Tür Kıyafetler Tercih Etmeliyim?

Basenli kadınların gardıroplarını düzenlerken beğendikleri kıyafetlerden çok kendi üzerine yakışan kıyafetleri seçmeleri önemlidir. Siz fark etmeseniz bile bu tarz bir giyim sizi hem daha zarif hem de orantılı gösterecektir. Aşağıdaki resimleri incelediğinizde üstteki bluz, tshirt ve hırkaların kalça bölgesini kapattığı dikkatinizi çekecektir.

Tunik olarak da adlandırılan ve kalçaları tamamen örten kıyafetlerin seçimlerinde ise renk ve model konusunda kısıtlama yoktur, ancak kalçaların aşağısına kadar inmesi oldukça önemlidir.

Tercih edilebilecek bir diğer kıyafet de V yakalı bluzlar veya elbiselerdir. Ortaya çıkan dekolte sebebiyle tüm dikkati vücudun üst kısmında toplayacak olan bu tür bluz veya elbiseler dikkatleri kalçadan uzak tutması sebebiyle rahatlıkla tercih edilebilir.

Basenli kadınlar da ayakkabı seçimi de önemlidir. Bacakları kısa gösterecek olan bilekli ayakkabılar veya sandaletler yerine orta yükseklikte dolgu topuklu ayakkabılar tercih edilmeli ve bu sayede daha dik bir duruş elde edilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz