Bebek Odaları için En İdeal Dekorasyon Fikirleri

bebek odası için dekorasyonlar

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bebeğiniz evinize gelen en yeni ve en güzel misafir. Peki onun için en ideal yaşam alanını yarattığınıza emin misiniz? İdeal bebek odası tasarımı nasıl olmalıdır? Bebeğiniz için oda tasarlarken eşya seçiminde nelere dikkat etmeniz gerekir? Bebeklerin evimize gelişi demek yepyeni bir hayata başlangıç anlamına geldiği gibi artık düşünülmesi şart olan birçok yeni detay demek. Aydınlatmasından yatağına, halılarından renk seçimine kadar her bir parçası ile ideal bebek odası nasıl olmalı hep birlikte öğreniyoruz.

Sağlık Ve Şıklık Bir Arada Olmalı

Bebeğinizin odasını tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken tek kriter şıklık değil, aynı zamanda sağlık için de uygun ürünler seçmekten yana olmalıdır. Bebek odaları oluştururken evin güneş alan ve ses yalıtımına sahip bir odasını seçerek işe başlayın. Ayrıca odanın konumu da annenin kaldığı odaya yakın mesafede olmalı.

Kullanacağınız halıların antibakteriyel özellikte olması ve makine ile yıkanabilir olması sağlığınız için olduğu gibi pratiklik için de şart. Zemine uygun bir duvar oluştururken de gözleri yormayan ve ışıklarda yansıtma yapmayan açık tonlar seçilmeli. Beyaz renk ışığı fazlaca yansıtması ile bebeğinizin gözlerini yoracağından kaçınılması gereken bir renk, bunun yerine pastel tonlar üzerinde durmakta fayda var.

Mobilya seçimi konusunda bebek odası takımı tercih etmek yerine mobilyaları tek tek almaya çalışın. Bu şekilde hem dekorasyon daha özgün bir boyut kazanır, hem de kendi ihtiyaçlarınıza uygun farklı ürünleri bir araya getirebilirsiniz.

Karyola alırken ahşabı tercih etmek hem sağlıklı ve doğal bir malzeme seçmiş olmanızı, hem de hoş görüntüsü ile daha uyumlu bir dekorasyon elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Karyola parmaklıklarının aralarında ideal boşluk olduğundan emin olun. Çünkü bebeğinizin yaşı ilerledikçe bu parmaklıklar arasında elini sıkıştırma ihtimali de ortaya çıkacak. Aynı şekilde zaman geçtikçe size lazım olacak bir diğer özellik de bebek karyolalarının ayarlanabilir yatak zeminine sahip olması olacak.

Aydınlatma için tepeden gelen bir ışık kaynağı yerine duvar aydınlatmalarını tercih etmek bebeğinizin uykuya dalmasını kolaylaştıracak. Ayrıca bir öneri de dolap yerine şifonyer kullanmanızdan yana. Eşyası yetişkinler kadar yer kaplamayan bebekler için fazla büyük mobilya almak yer kaplaması ile yanlış bir tercih olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz