Botoks Etkisi Yapan Yüz Germe Egzersizi

botoks egzersiz

Biz her ne kadar görmezden gelmeye çalışsak da, zaman yıpratıcı etkisini ilk olarak yüzümüzde göstermeye başlar. Başlangıçta yüzümüze yer eden minik çizgiler, zamanla derin kırışıklıklara dönüşür. Bu kırışıklıkların yanında ciltte sarkmalarda meydana gelmeye başlar. Bu kırışıklık ve sarkmalara karşı ne kadar erken tedbir alırsak, o kadar iyi sonuçlar elde ederiz.

Bugün sizlere bahsedeceğimiz yöntemle, cildinizdeki kırışıklık ve sarkmalardan kurtulup daha genç bir görünüme kavuşacaksınız. Sizlere anlatacağımız egzersizleri düzenli olarak yaptığınız taktirde, yüzünüz botoks yapılmış gibi gerginleşecek.

Yüz egzersizini anlatmaya geçmeden önce, bu yüz germe hareketlerini yaparken yüzünüzün diğer tarafının kırışmamasına dikkat etmeniz gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.

Şimdi gelelim yüzümüzde botoks etkisi yapacak olan sihirli dokunuşlara;

Kaş ortasındaki çizgi için- Sol elinizin orta parmağını kaşlarınızın ortasına hafifçe bastırın.

Öbür elinizin orta parmağıyla da aynı hızda alnınızın üst kısmına hafifçe bastırın.

Sol elinizle kaş ortasından yukarı, sağ elinizle de saç köküne yukarı doğru masaj yapın.Bu hareketi bir kaç defa tekrarlayın.Kaz ayakları için-

Gözlerinizi tamamen açın.- Başparmağınızı gözün kenarındaki kaz ayaklarının üstüne koyun.

Karşıya bakın.Bu hareketi sabah akşam tekrar edin.Düşük kaşlar için

Ellerinizi kaşlarınızın üstüne koyun ve kaşlarınızı kırıştırmadan yukarı doğru tutun.

Ellerinizi kaşlara sıkıca yapıştırın.- Kaşlarınızı çatın.Bu hareketi 3 kere yapın.Dudak üstü çizgileri için- Bir kurşun kalemi dudağınızın arasında yuvarlayın.

Kalemi öne arkaya hareket ettirin, bu hareketi yaparken alt yanak kaslarının sertleştiğini göreceksiniz.Yapacağınız bu egzersiz dudak üstündeki ve burun kenarındaki çizgilere, alt yanak ve boyun çizgilerine iyi gelecektir. Gıdı ve alt yanak sarkması için

Dudaklarınızın arasına bir kaşık alın.- Alt dudağı ve çeneyi öne doğru çıkarıp, yukarı bakın.Alt yanak, çene ve boyun kaslarınızla gıdınızın gerildiğini hissedeceksiniz.

Buradaki kaslar gerildiğinde alt yanaktaki sarkmaların sıkılaştığını göreceksiniz.Bu yüz egzersizini düzenli olarak yapmaya başladıktan bir süre sonra, yüzünüzün botoks yapılmış gibi gerilip güzelleştiğini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Her gün ayna karşısında yapacağınız bu hareketler ameliyatsız, acısız, doğal bir yüz germe uygulaması olarak size büyük kolaylık sağlayacak. Günde beş on dakikanızı ayırıp sizde bu uygulamayı yapın ve zamanın yıpratıcı etkisini tersine çevirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz