Bronzer Uygulamayı Bildiğinize Emin misiniz?

bronzer makyajı

Bronzer Uygulamak İçin Bilmeniz Gereken Tüyolar

Yaz mevsiminin gözdesi, kışın ise esmer tenini özleyenlerin favorisi bronzerlar, verdiği doğal bronzluk ile son dönemin en çok tercih edilen ürünlerinden biri. Peki bronzer uygulamak sandığımız kadar basit mi yoksa istediğimiz ideal görünümü elde etmek için dikkat etmemiz gereken tüyolar var mı?

Bronzer kullanmanın da tıpkı her ürünler gibi kendi için birtakım sırları olduğunu tahmin etmek güç değil. Ancak siz de bronzer ile hem doğal bir bronz ten hem de göz alıcı bir kusursuzluk elde etmek istiyor ve bu sırları merak ediyorsanız bizimle makyaj tüyolarını öğrenme vakti!

Doğru Seçim

Birçok kişi sahip olmak istediğini ten rengine göre ürün seçse de aslında doğru bronzer seçiminin sırrı kendi ten renginizi baz almaktan geçiyor. Eğer beyaz tenliyseniz olabildiğince transparan ve doğal renkleri seçip pembe tonlarından uzak durmalı, buğday tenliyseniz şeftali alt tonlu ürünlere göz atmalı ve esmer tenliyseniz çikolata renkleri ile tanrıça gibi görünmeyi seçmelisiniz.

Cilt tipi ise elbette cilt rengi kadar önemli bir diğer kriter. Bronzer kullanmak için öncelikle cilt sorunlarını çözmüş olmanız daha sağlıklı olsa da ”Ben bekleyemem” diyenlerdenseniz en azından akneli ve sivilceli bir cilde sahipseniz kremli ve fazla parlak ürünlerden uzak durmayı deneyebilirsiniz.Pudra form bronzerlar yağlı ciltler için daha ideal olmakla birlikte krem formu ise kuru ciltler için tam tersi ideal olarak görülmekte.

Doğru Uygulama

İdeal ürünü bulduğumuza göre gelelim uygulamaya:

Bronzerın ince fırçalar ile daha belirgin olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak doğal bir görünüm için bir şekilde dağılması ve cilde yedirilmesi gereken bronzer ürünler için en ideal tercih yumuşak, pofuduk ve geniş uçlu fırçaları tercih etmek olacaktır. Fırçanız ile yanaklarınızdan alnınıza doğru 3 çizin ve sonra bu rengi dağıtın.

Eğer uygulama esnasında nereyi belirginleştirmeniz gerektiğini bilemiyorsanız bunun için yüzünüzde güneşin en ön plana çıkardığı elmacık kemikleri, burun üstünü, alın ortası ve çene ucu ile işe başlamanız gerektiğini bilmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz