Cinsel İlişkiden Önce Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

cinsel ilişki öncesi yapılması gerekenler

Birçok evli çift cinsel ilişki öncesinde ne yapması gerektiği konusunda maalesef bilinçli değildir. Bununla birlikte farkında olmadan cinsel ilişkiye girmeden önce sakıncalı birçok durumu yerine getirmektedirler. Özellikle idrar yolu enfeksiyonu, cinsel ilişki sırasında ciddi sağlık sorunu olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu tür rahatsızlıklardan kaçınmak ve cinsel sağlık konusunda önlem almak için cinsel ilişkiden önce dikkat edilmesi gereken konulara özen gösterilmelidir. Buna bağlı olarak cinsel ilişkiden önce yapılmaması gerekenleri sizler için kaleme aldık.

Cinsel İlişkiden Önce Yapılmaması Gerekenler

İdrar

Bilinenin aksine cinsel ilişkiden önce idrar yapılmamalıdır. Bunun sebebi cinsel ilişki sırasında vajinadaki bakteriler idrar yoluna ulaşabilir. Eğer öncesinde idrar yapıldıysa bunu dışarı atacak bir sıvı kalmamış olur. Dolayısıyla bu bakteriler ciddi rahatsızlıklara ve büyük acılara sebep olan enfeksiyonlara sebep olabilir.

Kremler

Cinsel ilişki öncesinde prezervatif kullanmak, sperm öldürücü kremler kullanmak idrar yolu enfeksiyonuna sebep olan en önemli eylemlerden biridir. Bu gibi uygulamalardan uzak durulması gerekir.

Su

Cinsel ilişki sırasında idrarım gelir diye korkup su içmemezlik yapmayın. Aksine cinsel ilişki öncesi bol su içilmesi gerekmektedir. Böylelikle dehidrasyonun önüne geçmiş olursunuz.

Bebek Yağı

Kayganlaşsın her şey daha rahat olsun diye asla genital bölgenize bebe yağı sürmemelisiniz.

Duş

Cinsel ilişki öncesinde de, sonrasında da mutlaka duş alınmalıdır. Bu sizi misler gibi kokuturken aynı zamanda rahatlatacaktır.

Yemek

Yemek yedikten hemen sonra cinsel ilişkiye girmemelisiniz. Bu midenize baskı olduğunda midenizi bulandırabilir, rahatsız edebilir.

Oluşabilecek sağlık sorunlarının yanı sıra cinsel ilişki öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gerekenler arasında, isteklerini direkt söylemeniz, orgazm taklidi yapmamanız, heycanınızı korumanız ve hiç bir şekilde utanmamanız yer almaktadır.

Cinsel ilişki sırasında gidişatı yalnızca içgüdüleriniz kontrol eder. Üzerinde çok düşünmeden, içinizden geldiği gibi davranmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz