Cinselliğin 10 Altın Kuralı

Cinselliği sağlıklı ve mutlu yaşamak gerekiyor. Bunun içinde yapılması gereken, daha doğrusu uyulması gereken kurallar var. Sağlıklı ve mutlu cinselliğin kuralları çiftler açısından altın değerinde. Bu gün sizlere cinselliğin 10 altın kuralı konusunda bilgiler vereceğiz.

Partnerinizle Cinsellik Hakkında Konuşun

Çiftlerin en büyük eksikliği iletişim sorunu. Bu her konuda olduğu gibi, cinsellik konusunda da böyle maalesef. Çiftlerin karşılıklı olarak, isteklerini, kaygılarını ve korkularını birbiri ile paylaşmaları, net bir dille anlatmaları gerekir. Cinsel sorunların çözümündeki ilk ve en önemli adım konuşmaktır. Fantezilerinizi, cinsel açıdan beklentilerinizi partnerinizle konuşmaktan çekinmeyin.

Aç Karnına Sevişmeyin

Cinsel birliktelik sırasında tatlı ve yumuşak konuşmalar, konforlu yastıklar ve dinlendirici bir müzik, cinsel enerjinizi artırmak açısından sizlere katkı sağlar. Aç karnına veya çok sinirli olduğunuz zamanlarda cinsel enerjiniz çok düşük olacaktır. Fakat yemek yedikten hemen sonra da sevişmek uygun değildir. Cinsel birliktelikten yarım saat önce tuvalete gitmek iyi bir fikir olacaktır.

Aşk Oyunları Oynayın

Partnerinizin artık ilk günkü kadar heyecanlı, arzulu ve zevk almaktan uzak olduğunu düşünüyorsanız, yeniden aşk oyunlarına başvurmanın zamanı gelmiş demektir. Aşk oyunları size istediğiniz romantizm ve heyecan ortamını yeniden kazandıracaktır.

Sağlıklı Beslenin

Her şeyin başı sağlıklı beslenme. Bu durum iyi bir cinsel hayat için de geçerli elbette. Mutlu bir cinsel yaşam için, sağlıklı ve cinsel isteği artıran besinler ile beslenmeniz şart. Çünkü beden ve sinir sistemi, iç organlar ve salgı bezlerinin birbiri ile ok sıkı bir ilişkisi vardır. Bu sebeple sağlıklı beslenmek gerekir. Ayrıca alkol, sigara ve kafeinli içecekler cinsel hayatı olumsuz yönde etkiler.

Kendinize ve Cinsel Becerinize Güvenin

Mutlu bir cinsel yaşam, kişinin kendisini ve bedenini tanıması ile mümkün olabilir ancak. Kendini tanımayan kişilerin mutlu bir cinsel yaşamları olamaz. Bu durumdan dolayı cinsel istek bozukluğu yaşayan pek çok insan vardır. Kişi cinsel isteklerinin ve fantezilerinin farkında değildir. Suçluluk ve utanma duygusu da buna eklenince, cinsel hayattan keyif almayı ve mutlu olmayı bir kenara bırakın, kişi için cinsellik eziyetten öteye gidemez.

Fantezilerinizi Fark Edin

Cinsel hayatta fanteziler nemli yere sahiptir. Herkesin cinsel fantezisi farklıdır. Bu fantezilerin farkına varmak için kişinin kendisini ve bedenini iyi tanıması gerekir. Cinsellik utanılacak ya da suçluluk duyulacak bir durum değildir. Kişi cinsel arzularının farkına varırsa hem kendisi cinsel hayatında mutlu olur, hem de partneri.

Birbirinize Dokunun

Cinselliğin en nemli özelliği sevgi ve şefkat dolu dokunuşlardır. Eğer sizin partnerinizde bu sevgi ve şefkat dolu dokunuşlar yerine sizin canınızı yakan ve istemediğiniz dokunuşlar var ise, böyle bir durumdan dolayı cinselliği korkutucu buluyor olmanız normaldir. Partnerin vücudunu iyi tanımanın en iyi yolu ona dokunmaktır. Başka türlü partnerinizin nelerden keyif aldığını bilmeniz ve mutlu bir cinsel beraberlik yaşamanız mümkün değildir.

Partnerinize Saygı Duyun

Çiftlerin birbirine karşılıklı sevgi ve saygı duymaları gerekir. Sevgi ve saygı olan bir beraberlikte cinsel yaklaşım daha fazla olacaktır.  Birbirine dokunmak, masaj yapmak, sevmek gibi tüm faaliyetler sevgi ve saygı ile mümkün olur ancak. Sevgi saygının olduğu yerde de bu zaten doğal ve kaçınılmaz bir durumdur. Kendisine saygısı olmayan bir insanı hiç kimse sevme gereği duymaz. Sevmediğin ve saygı duymadığın bir insana da zaten dokunmak istemezsin.

Sekse Konsantre Olun

Cinsellik teknik veya mekanik bir olay değildir. Bu sebeple de cinsel birliktelik sırasında, tüm dikkatinizi partnerinize ve cinsel eyleme vermeniz gerekir. Seks konsantrasyon işidir. Cinsel birliktelik sırasında aklınızın başka bir yerde olması, zihnin bedenle uyumlu bir tavır sergilememesi sizin cinsellikten keyif almanızı engeller. Aynı durum partneriniz için de geçerlidir. aklınızın başka bir yerde olduğunu hissederse sizin kendisini istemediğinizi düşünecektir.

Ön Sevişmeye Zaman Ayırın

Mutlu bir cinsel yaşamın olmazsa olmazı ön sevişme. Ama nedense pek de nem verilen bir unsur değil. Daha keyifli, daha uzun ve duyarlı bir cinsellik yaşamak isteyen herkes ön sevişmeye yeterli önemi vermelidir. Üstelik, ön sevişme erkeklerde boşalmanın denetim altına alınması ve kadının orgazma ulaşması için önemlidir ve gereklidir. Çiftler ön sevişmeye yeterli vakti ayırmalıdırlar.

Sevişmenin Faydaları Nelerdir?

Sevişmenin vücuda iyi geldiğini biliyoruz fakat hangi hastalıklara iyi geldiğini biliyor musunuz? Sevişerek üstesinden geleceğiniz hastalıkları sizin için yazdık. Okuyunca siz de bizim kadar şaşıracak mısınız?

Kalp sağlığı; Düzenli olarak seks yapmak kalp krizi riskini azaltır ve kalp sağlığını korur.

Baş ağrısı; Baş ağrılarından kurtulmak için daha çok seks yapın çünkü sevişme sırasında vücut oksitosin salgılar, vücudu ve beyni rahatlatan endorfin salgısını arttırır.

Depresyon; Sevişmek doğal bir antidepresandır ve özgüveni arttırır.

Uykusuzluk; Sevişmek vücudu, beyni rahatlatarak ve stres seviyesini azaltarak daha iyi uyumanızı sağlar ve uykusuzluğu engeller.

İdrar tutamamak; Düzenli olarak sevişmek pelvisi güçlendirdiği için idrar tutamama sorununu önlemiş olur.

Nezle; Sevişme esnasında vücudumuz antikor ürettiği için nezle ve soğuk algınlığından korunmuş oluruz.

Cilt sorunları; Sevişmek toksinleri atmamıza yardımcı olduğu için cildi parlatır ve daha pürüzsüz yapar.

Prostat; Sevişmek tümör oluşumunu ve prostat kanseri riskini azaltır.

Meme kanseri; Sevişme esnasında üretilen oksitosinler meme kanseri riskini azaltır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz