Çocuk Odası Nasıl Dekor Edilir?

çocuk odası dekorları

Çocuklu ailelerin evlerinde en özen gösterdikleri oda çocuk odasıdır. Görsel olarak özen gösterildiği kadar dikkat edilmesi de gerekiyor. Örneğin; seçeceğiniz mobilyaların kenar kısımları sivri olmamalı. Aynı zamanda kendi göz zevkinizden çok miniğinizin rahatını ve hayal dünyasını göz önünde bulundurmanız gerekir. Çocuğunuzun odasını dekor ederken unutmayın ki onlar desenli duvar kağıtlarından, saklanabilecekleri küçük alanlardan ve canlı renklerden çok hoşlanırlar. 

Ağaç Ev Dekorasyonu

Kabul edelim hepimiz küçükken bir ağaç evimiz olmasını hayal etmişizdir. Muhtemelen bu fi,kir sizin çocuğunuzun da çok hoşuna gidecektir. Görselde ki dekorasyon hem yer tasarrufu etmenize hemde yatak yere yakın olduğu için çocuğunuzun güvenli uyumasına yardımcı olacaktır. 

Yıldızların Altında

Oldukça basit fakat bir o kadarda marjinal olan bu tasarım çocuğunuzun gecelerini süsleyecek. Dekorasyon demek bir odayı baştan aşağı yenilemek anlamına gelmez. Bazen çok küçük bir şeyin yerini değiştirirsiniz veya küçük bir aksesuar alırsınız bu da dekorasyon değişimi olur. Veya görselde ki gibi küçük küçük yapacağınız veya yaptıracağınız yıldızlar tüm havayı değiştirir. 

Kayık Oda

Araba yataklar artık çok klişe oldu. Çocuğunuzun içindeyken farklı farklı hayaller kuracağı kayık yatak son derece farklı ve özgün bir model. Görselde ki gibi bir tasarım yapmanız çocuğunuzu havalara uçuracaktır. 

Prenses Kardeşler

İki kız çocuğunuz var ve bir olsun tam olsun diyorsanız görselde ki dekorasyon tam size göre. Her yaşta rahatlıkla kullanabilecekleri ve birbirlerinden ayrılmayacakları bu oda kızlarınıza göre.

Kız Çocuk Odası

Hem yerden tasarruf etmek istiyorsunuz hemde kızınız arkadaşları ile rahat rahat oynasın mı istiyorsunuz ?Bu şirin mi şirin oda tam siz ve prenses kızınıza göre. 

Estetik açıdan göze hoş gelen değil, işlevsellik yönünden de işimizi görecek mobilyalar seçmek çocuk odasında daha büyük önem kazanacaktır. Ayrıca bir çocuk odasının normal bir odaya oranla çok daha hızlı kirleneceğini ve leke tutan herhangi bir mobilyanın kısa sürede sizin için bir kabusa dönüşebileceğini de unutmadan ilerlemelisiniz. ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz