Dip Boyasını Geciktirmenin Yolları Nelerdir?

dip boyası geciktirme

Saç boyatmanın en can sıkıcı bölümü, kısa sürede dip boyasının yenilenmesi gerektiğidir. Dip boyası saçlarınızın bir bütün halinde görünmesi açısından faydalıdır. Ama boyaların içerdiği kimyasallar nedeniyle de sakıncaları yanları vardır. Bir de elbette insanlar yoğun çalışma temposundan sürekli dip boyası yaptıracak vakit bulamazlar. Dip boyasını geciktirmek isteyen okurlarımız için çok faydalı olduğunu düşündüğüm öneriler hazırladım.

Göz Farı

Islak bir makyaj fırçasını saç rengine en yakın göz farına batırıp saç diplerine sürün. Bu işlemi saçların alına yakın bölgesinden başlayıp, dip boyası yapılması gereken tüm bölgelere sürün. Bu sayede dip boyanızın geldiğini kimse anlamayacak.

Düzleştirmeyin Dalgalandırın

Saçlarınız ne kadar düz olur ise, dip boyasının geldiği o kadar fazla göze çarpar. Dip boyasını ötelemek istediğiniz zamanlarda saçlarınızı düz kullanmak yerine mümkün olduğunca dalgalı kullanın. Kafaya yapışan saç modellerinden uzak durun.

Saç Aksesuarları Kullanın

Bu sezon saç aksesuarları oldukça modayken bu avantajdan yararlanın. Saç diplerinizi saklamanın en kısa ve kestirme yolu, saç bantları, bandana, şal, şapka vb. aksesuarlar hem şık olmanızı sağlayacak hem de dip boyasını gizleyecektir.

Saç Boyasını akıllaca Seçin

Sürekli ve düzenli olarak dip boyası yaptırmaya fırsatınız yoksa, saç boyatırken, saç renginize en yakın veya en uygun tonları seçin. Bu sayede dip boyası zamanı gelse bile, bu uzun süre fark edilmeyecektir.

Ombre Tercih Edin

Ombre tekniği son günlerde saç rengi modası arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu saç boyama tekniğinde sadece saçların uçları boyanacağı için, dip boyası sorunu da tamamen ortadan kalkmış oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz