Diyet Günlüğü Tutmak

diyet günlüğü tutma

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi bir diyetin başarılı olabilmesi için en önemli şartlardan bir tanesi kesinlikle onun için gösterilen irade ve istikrardır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki istikrarlı bir diyet listesinin sonuçları da büyük oranda mutlu son ile bitmiştir. Kendiniz için hazırlamış olduğunuz diyet listesi ve hedef koyduğunuz zayıflama miktarı eğer diyet programınızın sonunda gerçekleşmemişse geriye dönüp bir bakmanızda fayda olacaktır. Bu sizin sonraki diyet süreciniz için oldukça önemli ve etkilidir. Bu yüzden bir diyet günlüğü diyet yapanlar için en olmazsa olmazlardan biridir.

Diyet Günlüğü

Diyet günlüğü için herhangi bir yerden bir yayın almanıza gerek yoktur. Kendi diyet günlüğünüzü kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, diyet günlüğünde hangi maddelerin olmasını gerektiğini bilmenizdir.  Diyet günlüğünde neler olmalı gelin birlikte bakalım:

Yediklerim/İçtiklerim: Bir gün içinde yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi bu bölüme yazmalısınız. Bu misafirliğe gitme,tansiyon düşme gibi olası özel durumlarda da en doğru şekilde doldurulmalıdır.

Ne Kadar Yedim/İçtim: Yediğiniz ve içtiğiniz besinlerin miktarlarını bu sütuna yazabilirsiniz.

Bugün Kaç Kalori Aldım?: Gün sonunda yediğiniz besinlerdeki kalorileri toplayarak yazın.

Hangi Öğünü Kaçta Yedim?: Bu madde de yine daha çok program sonunda işinize yarayacaktır. Bundan sonraki diyet programınızda öğünlerinizin zamanını bu bilgiye bakarak ayarlayabilirsiniz.

Bugün Kaç Kiloyum?:  Kilonuzu da yine tuttuğunuz günlüğe gününe yazın. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey aç karnına ve günün hep aynı saatinde tartılmaktır.

Yemekten Sonra Ne Yaptım? Başta egzersizler olmak kaydıyla yemeklerden sonraki fiziksel etkinlik olarak neler yaptığınızı yazabilirsiniz.

Bunları bir not defterine günden güne yazabileceğiniz gibi cep telefonlarınızın ajanda yada not defterleri bölümüne yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz