Diyette Hangi Ekmek Yenmeli?

diyette hangi ekmek yenmeli

Diyette hangi ekmeğinize yiyeceğiniz konusunda çok fazla bilginiz yoksa bu yazıyı okumalısınız. İstenmeyen kilolarından kurtulmak isteyen hemen hemen herkesin en büyük sorunlarından bir tanesi kendilerine uygun bir diyet programımı bulamamalarıdır. Kişinin kendisi için bir diyet programı oluşturması için en büyük yardımcısı her ne kadar internet gibi görünse de ve bu yazıyı da internetten okusanız bile buralarda yazılanların hepsi doğru bilgiler değillerdir.

Dolayısıyla diyet konusunda bir çok doğru bilinen yanlışlar türemiştir diyebiliriz. Biz de bu yazımızda elimizden geldiğince doğru bilinen bir yanlışı düzeltmeye ve anlatmaya çalışacağız.

Diyet yapan kişilerin ekmek seçiminde kepek ekmeği seçtikleri yaygın olarak bilinen bir gerçektir. Ancak yapılan bazı araştırmalar göstermiştir ki piyasada satılan her kepek ekmek diyet için uygun değildir ve neredeyse beyaz ekmekten hiçbir farkı yoktur. Peki diyette hangi tür ekmekler yenmeli? Dilerseniz yazımızın bundan sonraki aşamasında bu sorulara cevap arayalım.

Öncelikle hangi tür ekmekler yenmeli sorusuna açıklık getirelim. Aslında diyetlerde ekmeği çıkarmak en doğru seçimdir. Ancak Türk milleti olarak ekmeği çok sevdiğimiz ve ekmeksiz doyamadığımızı bildiğimiz için biz bu soruya mutlaka bir ekmek türü yazmak zorunda hissediyoruz kendimizi. Keten tohumlu ekmek bir çok diyet için en uygun ekmek türüdür diyebiliriz. Manganez ve potasyum açısından zengin olan bu ekmek türü, büyük oranda lif içerir.

İkinci olarak ise önereceğimiz ekmek türü çavdar ekmeğidir. Çavdar ekmeği beyaz ekmeğe oranla %30 oranında daha az kalori içerir.

Diyetiniz için en uygun ekmek türünü seçme konusunda yardımcı olmak için kaleme aldığımız bu yazımız umarız size yardımcı olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz