Doğal Sivrisinek Kovucu Nasıl Yapılır?

sivrisinek ovucu nasıl yapılır

Yaz aylarında en büyük dertlerimizden birisi de sivrisinek ısırmalarıdır. Balkonlarda ve gece uyurken sivrisinekler bizi hayatımızdan bezdirir. Aile olarak hep birlikte sivrisinek kaşıntısı yüzünden rahatsız olduğumuz gibi kaşınan yer de tahriş olur. Bu derdimize bir türlü çare bulamayız.

Yalnız bu kaşınmanın ve sivrisinekten kurtulmanın doğal yolları da vardır. Bunun için doğal sivrisinek kovucu neden yapılır onu anlatacağız. Bu kovucu için malzemeler şunlardır.

  • Yeşil limon
  • Kuru karanfil

Doğal sivrisinek kovucu nasıl yapılır diye sorulacak olursa yeşil limonu ortasından ikiye keseriz. Daha sonra kestiğimiz limonun üzerine yaklaşık on beş adet kuru karanfil batırılır. Bu limonun üzerine batırılmış karanfiller sivrisinek olan yerlere konulur. Bu yapılan hem sivrisinekleri kovduğu gibi hem de güzel kokusundan da yararlanılabilir.

Sivrisinek Kaşıntısına Karşı Bitki Karışımları Nasıl Yapılır?

Sivrisinek soktuktan sonra kaşıntı bize bir türlü rahat vermez. Ancak bazı doğal yollarla bu kaşıntıların önüne geçilebilir. Çay ağacı yağı ve okaliptüs ya da nane yağı ile hazırlanan karışım ile kaşıntılarımız sona erebilir. Bu karışım ise şöyle hazırlanır.

Çay ağacı yağı ile nane yağı iyice karıştırılır. Bu karışım sivrisinek ısırığının olduğu yere sürülür. Üç ile beş saniye içinde kaşıntının geçtiği ve sivrisinek ısırığının hızla iyileştiği görülür.

Yaz aylarında sivrisineksiz ve kaşıntısız rahat günler geçirmek için bu karışımları ve malzemeleri bir yere not etmekte yarar olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz