Doğal ve Hızlı Saç Uzatma Maskesi

saç uzatma maskesi

Kadınlar saçlarına değişik şekiller vermeyi her zaman eğlenceli bulmuşlardır. Ancak bazen heves edilerek kısa kestirilen saçlardan çabucak bıkılır. Böyle zamanlarda saçın hızla geri uzaması istenir. Ancak doğal akış içerisinde saçın uzaması, kişiden kişiye değişen, belirli bir süre ister. Dolayısıyla saçın istenen hızda uzaması için dışarıdan müdahale gerekmektedir.

Yapacağınız müdahalede kimyasallar kullanmak yerine doğal ürünleri denemek ise en sağlıklı yöntemdir. Dilerseniz şimdi hızlı saç uzatma maskesi hakkında detayları sizlerle paylaşalım.

Saç Uzatma Maskesi

Gerekli Malzemeler

  • 2 kaşık zeytinyağı
  • 2 adet yumurta
  • 1 tatlı kaşığı hardal
  • 1 tatlı kaşığı tarçın

Maskenin Uygulanması

Saydığımız tüm malzemeler bir kap içerisine konularak iyice çırpılır. Böylece maske kıvamına getirilmiş olur. Saçlarınız gür ve bir miktar uzunsa malzeme miktarını bu orana bağlı kalmak şartıyla arttırabilir; saçlarınız seyrek ve çok kısaysa yine bu orana bağlı kalmak şartıyla azaltabilirsiniz.

Hazırladığınız malzemeleri saç diplerine iyice yedirecek şekilde saçlarınıza sürün. Saçlar dibinde ucuna kadar malzemeyle kaplandıktan sonra 30 dakika kadar dinlenin ve saçlarınız malzemelerin özütünü 30 dakika kadar bünyesine alsın. Ardından saçlarınızı ve başınızı bol su ile durulayın.

Malzemelere dilerseniz bal ve süt ilave ederek saçlarınızın güçlenmesini de sağlayabilirsiniz. Maske neticesinde saçlarınızın hızla uzadığını ve eski haline geri döndüğünü görebilirsiniz. Hızlı saç uzatma maskesi kullanımının yanı sıra saçlarınızı sıkça yıkamanız da uzama sürecini hızlandıracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz