Doğum Çantanıza Koyabileceğiniz 6 Gerekli Eşya

doğum çantasına neler konuyulur

Doğum çantası, özellikle hastanede kaldığınız dönemde anne ve bebek için gerekli olan şeylerin koyulduğu çanta olarak bilinir. Pek çoğumuz, doğum çantasının tam listesini; hiçbir zaman bilmez ya da unutulan hep bir şeyler olur. Bugün, bu yazımızda sizlere doğum çantanıza koymayı unutmamanız gereken yedi gerekli eşya sunacağız.

Hem bebeğiniz, hem sizin için bu eşyaları yanınıza almayı unutmamanız, eksiksiz ve eve gidiş gelişsiz bir doğum süreci geçirmenizi sağlayacaktır. Özellikle, kocanız için büyük rahatlık olabileceği, aşikâr.

Gecelik, Pijama

Annenin, hangisinde rahat edecekse kullanabileceği iki adet gecelik ya da pijamayı doğum çantasında bulundurması elzemdir. Gecelik yahut pijamayı, 1 – 2 gün hastanede kalacağınızı varsayarak, 2 adet almanız, çok daha doğru olacaktır.

Göğüs Ucu İçin Krem

İlk emzirme evrelerinin kolay geçmesi adına, doktorunuzun da verebileceği bu kremi, eczaneden edinip doğum çantanıza koymanız; sizin için çok daha rahat bir doğum sonrası süreci geçirmeniz anlamına gelecektir. Birkaç emzirme sonrasında ihtiyacınız kalmasa da, bazı annelerin bunu sürekli kullanabildiği de bir gerçek.

Sıcak Su Torbası

Doğum sonrasında vücudunuzun ağrıyan bölgelerine pres yapılması amacı ile, doğum çantanızda bulunduracağınız bir adet sıcak su torbası, sizin için oldukça iyi bir çözüm olacaktır. Özellikle, çoğu anne ilk doğumundan sonra epey acı çekebilmektedir ve bu acıların giderilmesi sıcak ile mümkündür.

Atıştırmalıklar

Doğum sonrasında, hemen yemek yemeniz biraz zor olabilir. Bu sebepten doğum çantanıza belli atıştırmalıklar almanız doğru bir yol olacaktır. Özellikle şeker ihtiyacı beliren annenin, doğum çantasına kurabiye gibi şekerli atıştırmalıklar alması, onun için faydalıdır.

Bebek Bezi

Bebek bezi, bebeğinizin doğumdan bir süre sonra kendisi için kullanılabilecek ilk araçlardan biridir. Emzirmeniz akabinde boşaltım sürecini gerçekleştirecek olan bebeğinizin hijyenik bir bebek bezi ile korunması elzemdir. Bu sebepten, doğum çantanıza bebek bezinizi almayı unutmayın.

Islak Mendil

Hem kendiniz, hem bebeğiniz için ıslak mendil hijyen açısından önemli ancak kaliteli bir ıslak mendil almanız, anne ve bebek sağlığı için de oldukça önem arz eden bir konu. Bu sebepten ıslak mendili eczaneden almanız, çok daha doğru.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz