Doğum Sonrası Kilo Vermek

hamilelik sonrası kilo verme

Doğum sonrasında kilo vermek, birçok annenin ya da anne adayının en büyük korkusudur. Birçok anne adayı, kendisini doğru şekilde hazırlayamadığı için doğum sonrasında vücudunun aldığı şekil nedeniyle güçlük yaşar. Anne adayları açısından doğuma odaklanmak o kadar önemli hale geliyor ki, doğum sonrasında oluşabilecek duruma dair soru işaretleri pek de akla gelmiyor.

Hatta anne adayları arasında doğumu yaptıktan sonra eski kıyafetlerine girebileceğini düşünerek hamile giysileri yerine önceki giysilerini hastaneye getirenler dahi olmakta. 7.000 anne arasında yapılan son anket de bu konuya odaklanıyor. Ankette kadınların doğum sonrasındaki olası kilo durumları masaya yatırılıyor.

Ankete katılan kadınların yüzde 61’lik bölümü, bebeklerinin birinci yaş günlerinde doğum öncesi kilosuna dönebileceğine inanıyor. Oysa ankete katılanlar arasında 3 ay ve öncesinde eski kilosuna dönebilen kadınların oranı sadece yüzde 25. Ankete katılanlar arasında bebekleri 1 ile 2 yaş arasında olanlara sorulduğunda ise yüzde 60 oranında hala eski kilosunun üzerinde olduğu yanıtı alındı. Geri kalanların önemli bir bölümünün eski kilolarına ulaşması oldukça uzun zaman alıyor.

Uzmanların bu anlamda ortaya koyduğu rakamlara bakılacak olursa, ortalama yılda 5 kilo veriliyor. Kadınların yüzde 87’lik bölümü doğum sonrasında midelerinin hala eski seviyesine dönmediği görüşünde. Bazı kadınların sorunları ise eski kilolarına ulaşmış olmalarına rağmen vücut ölçülerinin hala eskiye dönememesi. Ankete katılanların yaklaşık yarısı, göğüslerinin eski şekline ulaşmadığını, yüzde 37’si ise bel bölgesinin hala eskisine göre daha kalın olduğunu belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz