Kış Aylarında Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

dudak bakımı nasıl yapılır

Ruj

Kadının en büyük silahıdır dudakları. Kış aylarında dudak bakımı yapılmadan sürülen rujlar ve ruj seçimi oldukça önemlidir. Dudaklar bu kadar önemli olmalarına rağmen ancak çatlaklar oluştuğu anda düşünülmektedir. Dudak çatlaklarına karşın genelde nemlendirici kullanılması tercih edilir ancak yapılması gereken farklı bakım teknikleri de mevcuttur.

Çay ve Karbonat

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte, dudaklarınızda soğuk nedeniyle çatlaklar oluşabilir. Dudak bakımı için sizlerle paylaşacağımız yöntem sayesinde bu çatlaklardan kurtulacaksınız. İlk aşamada gerekli olan malzemeler, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı karbonat. Bal ile karbonatı iyice karıştırıp, eski ya da yeni diş fırçamız yardımı ile dudaklarımızı fırçalıyoruz.

Yapacağınız bu işlem sonrasında, dudaklarınızda oluşan ölü deri yok olacak, yerini pembe renkte bir zemin alacaktır. Fırçalama işlemini oldukça yavaş ve dikkatli yapmaya özen göstermelisiniz. Dudakların pembeleşmesinin ardından, gliserin ve vazelin karışımı bir krem ile masaj yaparak, dudaklarınıza sürebilirsiniz. Vazelin ve gliserin karışımını normal zamanlarda da dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Yapacağınız bu işlemlerin ardından dudaklarınız dolgunlaşacak, bakımlı ve güzel bir görünüme kavuşacaktır. Kadınlar için oldukça önemli olan bu dudak bakımı, dudaklarınızda ki kan dolaşımını da hızlandıracaktır.

Unutmayın ki bakımlı kadın olmak sadece makyaj yapmaktan ibaret değildir. Bakımlı olmak için temizliğin yanında cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin de alınması gerekmektedir. Vitamin ihtiyacını giderdiğiniz dudaklarınız, parlaklığı ve dolgunluğu ile sizleri mutlu edecektir. Dudaklarınızın bakımını ihmal etmemeye özen göstermelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz