Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

Uçuk iyileştirmesinde,  bu bakterinin yinelenmesine neden olan hal oldukça mühimdir.  Uçuk Nasıl Geçer Misal, dudak etrafında çıkmış olan uçuğun nedeni stres ise rahatlama taktiklerini öğrenip stresinizi denetim altında tutabilirsiniz. Bağışıklık düzeninizi zayıflatan süreğen bir rahatsızlığınız varsa gerekli olan çözümlemeleri yaptırarak, vücudunuzdaki demir, kan ya da çinko eksikliğinin yok edilmesiyle bu hastalığın tedavisine başlayabilirsiniz.

Neden güneş ışınları ise koruyucuları, stick uçuk kremi olarak da sürebilirsiniz. Başkaca dudağı ısırma ya da yeme gibi alışkanlıklarınız varsa bu huyunuzu terk etmeniz uçuğun geçmesi için gereklidir.

Uçukla savaşmaya yardımcı gıdalar

Uçuk Tedavisi Kimi gıdaların içinde lisin adı verilen uçukla savaşan bir amino asit bulunmaktadır. Et, balık, süt, baklagil gibi gıdalar lisin içermektedir. Bir başka taraftan, arginin deiye diye adlandırılan bir amino asit içermekte olan gıdalar herpes bakterisi için uygundur. Arginin yer fıstığı, çikolata, badem ve kuru meyvelerde vardır. Uçukla savaşmaya yardımcı olan diğer gıdalar ise şu şekildedir.

Siyah çay 

Şayet uçuk çıktıysa, uçuğun üstüne siyah çay poşetini koyup bir kaç dakika yavaşça masaj yapın. Bu, sancıyı azaltıp kabarıklığın giderilmesine yardım edecektir.

Sarımsak

Sarımsağın fazla sayıda bakteriyle savaşmasına yardım eden mikrop yok edici özelliği epeyce bilinmektedir. Bir diş sarımsağı ikiye bölüp direkt uçuğun üzerine sürün.

Süt

Önceden de belirttiğimiz üzere, süt lisin adı verilen ve uçuğun tedavisini çabuklaştıran amino asit içermektedir. Pamuğu süte bandırın ve direkt uçuğun üstüne tatbik edin. Bu iyileştirme uçuk hemen çıkmaya başladığında fayda verir.

Domates ve aloe vera

Rutin temizliğiniz için bir kaç damla domates suyunun sonrasından aloe vera tatbik edin. Aloe vera, yüzümüz için faydalı olan bir çok bileşen içermekte ve uçukların daha hızlı bir biçimde kurumasına sebebiyet verecektir.

Misket limonu

Misket limonu, uçuk ile savaşmaya yardım edecek antiviral ve antibakteriyel hususlar taşımaktadır. Bu hususlardan faydalanmak için yapmanız gereken günde üç kere, direkt uçuğun üstüne bir kaç damla misket limonunu damlatmanız.

Bal ve sirke

Sirke de bal da uçukla başa çıkmaya yardım edecek virüslere karşı olan antiviral özelliğini taşımaktadır. Yemek kaşığı balı azıcık sirke ile karıştırıp pamukla birlikte direkt uçuğun üzerine tatbik edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz