Ekinezya Bitkisinin Faydaları Nelerdir?


Kök ya ilkbaharda ya da sonbaharda toplanır. Çiçekler kozalakların üstündeki tohumların olgunlaşmasından sonra ama çiçek taç yaprakları hala mevcutken toplanır. Kökte kullanılabilir. Bağışıklık uyarıcısı, iltihap giderici, bakteri öldürücü, hücre normalleştiricisi.

Ekinezya Üç Durumun Tedavisinde Eşsizdir

Normal dışı Papanicolaou (pap) hücre yayması (kadın-doğum hastalıklarında kullanılan bir inceleme yöntemi), streptokok tonsilliti ve soğuk algınlığı ve gribin çok erken başlangıç dönemleri. Diğer iki durumda fevkalade faydalıdır:Yanıklar, yaralar ve cilt enfeksiyonlarında harici uygulama olarak antibiyotik tozları ve ovma yağlarına katkı maddesi olarak; ve zehirli ısırma ve sokmalara karşı yıkama suyu olarak.

Normal Dışı Pap Hücre Yayması

Ezinezya üçüncü safha displazilerini (normal dışı hücre gelişimi) bile kolaylıkla düzeltir. Ekinezya normal dışı gelişim özellikleri gösteren hücrelerin üzerine doğrudan yerleştirildiğinde, tedavi inatçı ve devamlı olduğu müddetçe, hücreler oldukça kısa bir süre içinde normale dönme eğilimindedirler. Bu konuda ben onun seviyesine yaklaşan bir diğer bitkiyi hiçbir zaman görmedim.

Streptokok Tonsilliti

Bol miktarda tükürük salgısı ile karışan bir ekinezya tentürünün boğaz arkası dokuları ile doğrudan teması streptokoksik boğaz vakalarının kesin ilacıdır. Ekinezya tükürük salgısını kesin olarak uyarır ve onun ağrıyan, şiş bir boğaz olmasına neden olan bu durum veya herhangi bir enfeksiyona karşı mükemmel bir hale getirerek temas ettiği dokuyu uyuşturur. Ben bunu güvenilir bir şekilde etkili buluyorum, yine eğer tedavi ısrarlı ve devamlı olursa. Pek çok vakada (şüpheci bir doktor da dahil), streptokok için boğaz kültürü olumluya dönmüştür; iyileşme genellikle 24 saat içinde meydana gelmektedir.

Soğuk Algınlığı ve Grip Başlangıcı

Ekinezya belirtilerin yaklaşmasına işaret eden, en erken hissedilen ip ucu olan vücuttaki sancının duyulduğu soğuk algınlığı veya gribin en erken başlangıç safhasında kullanılmalıdır. Bu ekinezyanın en etkili olduğu noktadır, ama etkili olması için yüksek dozlarda ve sık alınmalıdır. Belirtilerin tam olarak ortaya çıktıktan sonra alındığında, ispatlanmış olan beyaz küreleri arttırıcı etkisine rağmen, (10 yılın üzerindeki klinik tecrübelerime dayanarak) ekinezyanın etkili olmadığına şahit oldum.

Genellikle, bu erken noktadaki soğuk algınlığı ve gribin etkilerini tersine çevirmek için bağışıklık sisteminin yeterince sağlıklı olması gerekmektedir. Baskı altındaki bir bağışıklık sistemi, bir süre sonra, onu uyarmanıza rağmen hastalığı önlemede başarısız olacaktır.

Zehirli Sokmalar ve Isırıklar: Ekinezya arılardan çıngıraklı yılan ve akreplere kadar zehirli sokma ve ısırıklar için uzun bir başarılı ile kullanım tarihine sahiptir.

Tehlikeli Karı Enfeksiyonları (bakteri yemi)

Gerçi en ciddi durumlardan biri olan bu tür vakalarda ekinezya kullanan modern bir klinisyene rastlamamış olmama rağmen, yirminci yüzyılın başlarında eklektik doktorlar, botanikçi doktorlar görünürde bu uygulamayı başarı ile gerçekleştirmişlerdir. Onun bilinen beyaz küreleri uyarıcı etkisi bu konuda yüksek dozlarda kullanılmasını desteklemektedir.

Hazırlama ve Dozaj

Ekinezya tentür, çay, toz, lapa veya fitil olarak kullanılabilir. Tentür hazırlamak için, E. purpurea’nın taze çiçek başlarını % 95’lik alkol ile 1:2 oranında kullanın (E. angustifolia’nın kuru kökü için, % 70’lik alkol ile 1:5 oranında kullanın).

Dahili Kullanımlar

Strep tonsilliti: Belirtiler tamamen kaybolana kadar her saat başından az olmamak şartı ile, gerektikçe 30 damla tentür. Tükürük salgısı ile karıştırın ve boğazın geri bölümündeki etkilenen alana yavaş yavaş damlatın.

Soğuk Algınlığı ve Grip Başlangıcı: Belirtiler kaybolana kadar her saat başı 30 damladan az olmamak üzere tentür damlatın. (Not: soğuk algınlığı ve grip başlangıcında meyan kökü ve kırmızı kök ile karışımı çok daha fazla etkili olur.)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz