En İyi Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saçların bakımında saç maskeleri kesinlikle vazgeçilmez ürünlerdir. Saç maskelerini ille de kozmetik firmalarından da almak gerekmiyor üstelik. Dilerseniz siz kendiniz de doğal malzemelerle saç maskeleri hazırlayarak kullanabilirsiniz. Saç maskeleri saç bakımını ve sağlığına katkıda bulunduğu gibi saçların düzleştirilmesinde de kullanılır. Bu gün sizlere saç düzleştirme konusunda son derece etkili olan doğal bir kaç maske önerisinde bulunmak istiyorum.

Hindistan Cevizi Sütü ve Limon Suyu Maskesi

Hindistan cevizi sütü ve limon suyu saç düzleştirmek için kullanılan doğal materyaller. Aktar ve marketlerden kolaylıkla temin edebileceğiniz bu iki doğal ürün karıştırıp elde ettiğiniz maskeyi saçlarınıza uygulayın. 15 dakika saçlarınızda beklettikten sonra saçlarınızı saç tipine uygun bir şampuan ve bol ılık suyla durulayın. Haftada 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Süt ve Bal Maskesi

Bal sağlık için ve cilt için olduğu gibi, saçlar için de son faydalıdır. Bir de balın içine süt katarsanız saçlarınız muhteşem görünecek ve düzleşecektir.  Yapmanız gereken şey, 2 kaşık balı 1 bardak sütün içine koyup iyice karıştırmak ve saçlarınıza hazırladığınız maskeyi sürmek. Maskeyi sürdükten sonra kafanıza bir bone geçirin ve 2 saat bekleyin. Ardından saçlarınızı saç tipine uygun bir şampuan ve bol ılık su ile yıkayın.

Hint Yağı Maskesi

Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz hint yağını bir kabın içinde biraz ısıtın. Ilık haldeyken saçlarınıza sürün ve iyice masaj yaparak yedirin. Nemli bir bez ya da havlu ile saçlarınızı kapatın. 30 dakika bekledikten sonra  saç tipine uygun bir şampuan ve bol ılık su ile yıkayın.

Zeytinyağı ve Yumurta Maskesi

Bir miktar zeytinyağının içine 1 adet yumurta sarısı ekleyerek iyice karıştırın. Ardından hazırladığınız maskeyi saçlarınıza masaj yaparak sürüp en az 60 dakika bekleyin. Bu sırada kafanıza bir bone geçirebilirsiniz. Ardından saç tipine uygun bir şampuan ve bol ılık su ile yıkayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz