Enerji Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Enerji Temizliği Zamanı! Etrafınızdaki negatif enerji akışının bedeninizi ve ruh halinizi, hane içindeki huzurunuz olumsuz etkileyebileceğini hiç düşündünüz mü? Negatif düşüncelerle dolu insanlarla zaman geçirdiğimizde gelen baş ağrısı, huzursuzluk hepimiz hissetmişizdir. Ya da bazı ortamlara girdiğimizde içine düştüğümüz huzursuz ruh halini yaşamışızdır. İşte bu etrafımızı saran, bazen evimizin, işlerimizin içine kadar dolan negatif enerjilerden arınmak, hayatımıza dinginlik ve huzur katmak mümkün!

Bir ortamda negatif enerji olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bu sorunun cevabı bir hayli basit aslına bakarsanız. Girdiğiniz ortamda, huzursuzluk hissediyorsanız, bir rehavet, gerginlik hissine kapılıyorsanız, ani ve nedensiz baş ağrıları, halsizlik yaşıyorsanız muhtemelen buldunduğunuz ortam negatif enerjilerle doludur.Tekrarlanan kabuslar, hastalıklar, uykusuzluk, kişiler arası kavgalar ve münakaşalar da artış yaşanıyorsa bu da ortamdaki artan negatif enerjinin göstergesidir.

Negatif enerji temizliği nasıl yapılır?

Tozun, pisin, pasın biriktiği yerlerde negatif enerjiler toplanma eğilimi gösterir. Bu nedenle negatif enerjilerden kurtulmak enerji temizliğinden önce evin temizlenmesine, toplanmasına ve tüm dağınıklardan arındırılmasına odaklanmalıyız.Güzel bir temizliğin ardından bu defa enerji temizliğine yoğunlaşabiliriz! negatif enerjilerden arınmak için, tamamı doğada bulunan, yüksek enerji taşıyan bitkilerden, tohumlardan ve diğer doğal materyallerden mutlaka destek alırız.

  • adaçayı
  • günlük buhuru
  • günlük reçinesi
  • üzerlik tohumu
  • kaya tuzu

Adaçayı tütsüsü

Adaçayı yüksek frekanslı bir bitkidir. Düşük frekansları üzerinde toplar ve yok eder. Kokusu dinginlik verir. Zihnin odaklanmasına yardımcı olur.Adaçayının Latince ismi salvia’dır. Salvia “iyileşmek” anlamına gelir. Bu iyileştirici bitkiyi derin bir kap içerinde yakıp, tüm eviniz içerisinde gezdirin. Adaçayını yakarken ve gezdirirken güzel ve olumlu düşüncelere odaklanın, bırakın kötü olanlar uzaklaşsın!Bu küçük ritüelin ardından evinizi, iş yerinizi 3-5 dakika boyunca, camları açarak havalandırın.

Günlük buhuru

Günlük buhuru sığla (günlük) ağacının kabuğundan elde edilen, hoş kokulu bir buhurdur. Bu buhur yüzyıllardan beridir dini ritüellerde kullanılır. Akgünlük buhurunun iyileştirici etkileri de vardır. Nefes açıcıdır, balgam söktürücüdür, ferahlatıcıdır, nefes darlığını giderir, antiseptiktir.

Günlük buhur nasıl yakılır?

Bir tutam kadar buhuru, br buhurdanlık içerisine alın. Buhurdanlık yok ise bir çay tabağı da işinizi görecektir. Çakmak ya da kiprit yardımı ile buhurları yakın, dumanlandırın ve dumanlanan buhuru tüm hane içerisinde gezdirin. Gezdirirken güzel fikirlere, düşüncelere odaklanın.Bu işlemin ardından pencereleri açın ve evinizi 3-5 dakika kadar güzelce havalandırın.

Günlük reçinesi

Günlük reçinesi de günlük buhuru gibi sığla ağacından elde edilir. Çiğneyerek de tüketilen günlük sakızı buhur gibi kolayca alev almaz.Günlük ağacından elde edilen bu sakız, enerji temizliği için kullanılmasının yanı sıra; öksürük kesici, antiseptik, mide yaralarını iyileştirici, balgam söktürücü birçok özelliğe de sahiptir.

Günlük sakızı kullanımı

Günlük sakızını kullanmadığınız bir tavada ocak üzerine alın. Kısık ateşte sallayarak dumanlandıralım. Dumanlanan sakızıgüzel düşünceler eşliğinde tüm evde gezdirelim.

Üzerlik tohumu

Üzerlik tohumu, nazar otu ismi ile de bilinir. Adaçayı gibi üzerlik tohumunun de nazarı uzaklaştırdığına inanılır.Üzerlik tohumunu günlük sakızı, günlük buhuru ya da adaçayı ile beraber yakarak kullanabilirsiniz. Tek başına derin bir kap içerisinde yakıp dumanını, ortamınızda da dolaştırabilirsiniz.İstenmeyen enerjiyi uzaklaştırmak; yeni enerjilerle ortamı doldurmak için kullanabilirsiniz. Üzerlik tohumu, yüzyıllardan beridir Anadolu’da bu amaçlarla kullanılan bir bitkidir.

Kaya tuzu

Enerji temizliği için rafine edilmemiş kaya tuzu kullanmak gerekir. İşlenmiş rafine kaya tuzu kullanılmamalıdır. Kaya tuzu yerine kireç taşı da tercih edilebilir.Kaya tuzunun kötü enerjileri kendi üzerinde topladığı, bu şekilde bir hane içindeki kişileri kötü enerjilerden koruduğuna inanılır.

Enerji temizliği için kaya tuzu nasıl kullanılır?

Bir tutam kaya tuzunu küçük ir kap içerisine koyun. Bu kabı da evinizin bir köşesine yerleştirin.mümkünse hane halkından olmayan kişilerin de sıklıkla ulaştığı bir nokta olsun. Dış kapının yanı, oturma odası, salon gibi. Bu tuzu haftada bir kez değiştirin. Eski tuzu doğruca evden çıkarın ya da tuvalete döküp sifonu çekin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz