Erkeklere Karşı Sevginizi Gösterirken Yaptığınız Hatalar Nelerdir?

erkeklere karşı sevgi gösterirken yapılan hatalar

Sevgini Göstermek İçin İlişki Hatalarına Düşme!

Aşk dünyanın en özel ve en güzel duygusu. Bu nedenle aşık olduğunuz kişiye karşı yoğun sevgini göstermek herkesin hakkı. Ancak ne yazık ki bu konuda dozajı kaçırmak ya da sevgini göstermek için yanlış yolları tercih etmek karşı cinsi soğutabiliyor ve ilişkinin sonunu hazırlayabiliyor. Peki sevgiyi göstermeye çalışırken yapılan bu hatalar neler?

Ne yazık ki kadınlar olarak sevgimizi göstermeye çalışırken bazen yanlış bir imaj oluşturabiliyor, bazen anne bazen kardeş rolüne girebiliyoruz. Ancak bazıları var ki farkında olmadan yaptığımız bu hatalar erkekleri sevdiğimizi göstermeye çalışırken tam tersi onları itiyor. Bu hataların neler olduğu ise yazımızda.

Her Fikre Katılmak

Birini seviyor olmanız onun istisnasız her fikrine katılacağınız, her hareketini onaylayacağınız anlamına gelmiyor. Her söylenene ”Bence de” demek aynı zamanda karşınızda da söylediklerinin yeterince değerlendirilmediği, önemsenmediği hissi uyandıracaktır. Farklı düşündüğünüzde bunu uygun bir dille dile getirmek hem size hem karşınızdakine daha iyi ve önemli hissettirir.

Sosyal Medya Delisi Olmak

Sevgilinizi her daim sosyal medya hesapları üzerinden takip etmek, onun her irtibatının bekçisi olmak kadar sağlıksız bir durum olamaz. Birisi ile birlikte olmanız ona güvendiğiniz anlamına gelir, aksi durumda bir şüpheniz varsa bunu sosyal medya bağımlılığınız için bahane haline getirmeyin. Bir erkeğin de aynı şekilde sizin sanal profillerinizi gerçeğinize sürekli tercih etmesine asla hoşgörü göstermeyin.

Psikolog Olmak

Siz sevgilinizin sorunları karşısında bir danışman, kişisel gelişim koçu ya da terapist değilsiniz. Eğer karşınızdaki kişi siz olmadan sorunlarını aşamıyor ve size sürekli aynı konularda şikayet ediyor, daha kötüsü onun hayatındaki sorunlar için sizden destek değil, direkt çözüm bekliyorsa, bu durum onun ilişki için yeterli olgunluğa ulaşamadığını gösteriyor olabilir.

Her Daim Uygun Olmak

Her aradığında müsait olmak, bir erkeğin gözünde sizin kendinize ait olan alanınızı yok ederek yaşamınızı ona odakladığınız gibi bir algı yaratabilir. Ancak kimin sevgilisi olursanız olun her şeyden önce bir bireysiniz, kendinize, ailenize ve arkadaşlarınıza ayırmanız gereken zamanların olması kadar normal bir durum yok. Sizden her arandığınızda müsait olmanızı bekleyen birine uyum sağlamak büyük bir hata olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz