Erkeklerin Ayrılık Konuşmasında Kurduğu Cümlelerin Anlamları

erkekler ayrılık sırasında söylediği şeyler

Bir ilişkiye başlarken ayrılığı hiç düşünmeden başlıyoruz. Bazı ilişkiler ömürlük oluyor bazılarında ayrılık gerçeği kaçınılmaz olabiliyor. Kadın erkek fark etmeksizin bir kişi kafasına ayrılmayı koymuşsa o ilişki artık bitmiş demektir. Fakat ayrılmak isteyen kişi genellikle kırmadan, incitmeden ayrılmak ister. Bu noktada kadınlar oldukça dürüst davranır erkekler kırmamak için farklı farklı cümleler kurabilir. Sizler için genellikle erkeklerin ayrılık konuşmalarında kullandığı, birbirine benzeyen klişe cümlelerden ve anlamlarından bahsedeceğiz.

“Benim Bağlanma Korkum Var.”

Yani “Ben bütün hayatımı seninle geçiremem, sana bağlanamam. O yüzden ikimize de sıkıntı çıkarma.” demek istiyor.

“Biraz Ara Vermemiz Gerekiyor. Kafamızı Toplamalıyız.”

Bu ayrılık bahanesi de listenin en klişelerinden değil mi sizce de ? Bu bahaneyi ortaya koyan erkek çok yüksek ihtimalle “Bu ilişki benim için bitti; ama olur da senden sonra birlikte olduğum kişi veya kişilerle mutlu olamazsam, sana geri dönebilmek için ara verelim.” demek istiyordur.

“Ne İstediğimden Emin Değilim”

Sizinle yaşadığı ilişkinin ciddiye binmesinden endişe ediyor. Bu endişenin temelinde bekar günlerine devam etme isteği de hayatını veya kariyerini yoluna koyma çabası da olabilir. Hayatında size yer açmak konusunda çok gönüllü değil.

“Daha İyilerini Hak Ediyorsun”

İlişkiniz bu şekilde devam ederse size duygusal anlamda zarar vereceğini düşünüyor. Bu nedenle bir an önce yollarınızı ayırmanın iki taraf için de daha hayırlı olacağına inanıyor. Yaşanan bu gelişmeler karşısında size karşı yoğun hisler beslemediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

“Biz Çok Farklı İnsanlarız”

Bazı davranışlarınız onu sandığınızdan daha fazla rahatsız ediyor ve sizinle konuşup bunları düzeltmenizi istemektense kendi yolunuza gitmenin daha kolay olduğuna inanıyor. Anlaşmak için çabalamak yerine Bu şekilde havlu atmasından ilişkinizi uzun vadeli görmediği sonucunu çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz