Genç Görünümün Sırrı Bu Makyaj İpuçlarında Gizli

genç gösteren makyaj önerileri

Genç görünmek ve kusursuz makyaja sahip olmak şüphesiz hemen her kadının en büyük iki hayali arasında. Ancak bu iki hayalin aynı anda mümkün olabileceğini bilenler şanslı. Peki genç gösteren makyaj yapmanın püf noktaları neler? Genç görünüm için makyaj yaparken hangi ürünleri seçmeli, nelere dikkat etmeli? Genç görünmenin ya da halihazırda taze ve canlı cildinize uygun bir makyaj yapmanın sırrı bu önerilerde gizli.

Kapatıcı Ve Denge

Kapatıcı ürünler, yani fondöten, göz altı aydınlatıcı, hatta allık gibi ürünleri seçerken dengeyi yakalamanız oldukça önemli. Fazla yağlı ya da kalın katmanlar cildinizi olduğundan yaşlı göstermenin en kolay yolu.

Cilt kusurlarınız varsa bunları kamufle etmenin sizi daha genç göstereceğini düşünüyor olabilirsiniz. Oysaki yaşlanmanın en belirgin işareti olan kırışıkları daha da belirgin kılan ürünlerin başında kapatıcılar gelir. Cilt renginiz ile aynı, hafif, su bazlı, ince ürünler kullanmaya bir an önce alışmanız gerekir. Fazla mat ürünler kuru ve maskemsi bir görünüm yaratırken yağlı ürünler ise fazlaca parlama ve kırışıklıkların arasında dolarak kalın bir görüntü yaratır. Bu konuda dengeyi göz çevresi ve boyun gibi detaylara da uygulayıp emin olduğunuz ürünlerle yakalayabilirsiniz.

Renk Seçimi

Renk seçimi kendinizi daha genç göstermenin bir diğer önemli püf noktası. Mat renklerden oluşan bir makyaj yüzünüzdeki kusurlar dahil olmak üzere tüm detayları daha belirgin kılar. Ayrıca canlı ve parlak renkler bilindiği gibi daha çok gençlik enerjisini yansıtmada kullanılır.

Makyajınızda mat renkler seçseniz bile göz pınarları, dudak ortası gibi kısımları mutlaka aydınlatın. Koyu ve mat rujlar yerine parlatıcı ürünler ile hem daha pratik hem de gençliği çağrıştıran daha sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Gözlerinizde de siyah, toprak renkleri gibi daha olgun duran renkler yerine yeşil, şeftali ve mavinin farklı tonlarını kullanmaya çalışın.

Allık seçiminde de koyu tonlar yerine yüzünüze renk verecek ve canlılığınızı ifade edecek şeftali ve pembe tonlarından şaşmayın. Hatta daha çocuksu bir görüntü için allığın bitiş alanını yüzünüzün orta hattına daha yakın şekilde sonlandırın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz