Göğüs Sarkmaları İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Kilo alıp vermek, gebelik, doğum ve bebek emzirme işlemlerinden sonra kadınların en muzdarip olduğu konu göğüslerde meydana gelen sarkmalardır. Elbette yaşın ilerlemesi de ayrı bir sebep olarak sayılabilir. Göğüs sarkmaları için ille de plastik cerrahiye başvurmak gerekmez. Bunun için evde son derece kolay ve etkili uygulamalar mevcuttur. Bu gün sizlere göğüs sarkmaları için son derece faydalı doğal ve bitkisel önerilerde bulunmak istiyoruz.

Patates Suyu Maskesi

2 tane orta büyüklükte patatesi blenderdan geçirin. Elde edeceğimiz bu patatesin suyunu sıkarak çıkarın. Her gece uyumadan önce patates suyunu göğüslerinize hafifçe masaj yaparak yedirin. Bu uygulamayı düzenli yaptığınız taktirde göğüsleriniz sıkılaşacağı gibi aynı zamanda dikleşecektir de. Patates suyu cildi sıkılaştırmak için ideal bir seçimdir.

Zeytin Yağı

Zeytin yağının içinde bulunan antioksidanlar serbest radikallerin zararlarını önlediği gibi, göğüslerin sarkmasını da önler. Avuç içine biraz zeytinyağı alıp, ellerinizi birbirine sürerek ısıtın. Avuç içlerinizi aşağıdan yukarıya hareket ettirerek göğüslerinize masaj yapın. Hücre yenilenmesi işlemi için 15 dakika boyunca nazik bir şekilde masaj yapmanız gerekmektedir.

Haftada 4-5 defa uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı dışında, badem yağı, argan yağı, jojoba yağı ve avokado yağı da kullanabilirsiniz.

Yumurta Beyazı

Cilt sıkılaştıran doğal iksir elbette yumurta akıdır. Yumurta akı içinde bulunan kolajen sayesinde cildi sıkılaştırır. 1 yumurta akını köpürünceye kadar çırptıktan sonra göğüslerinize sürün ve 30 dakika bekleyin. Ardından salatalık suyu ya da portakal suyu ile silebilirsiniz.

Ardından da soğuk su ile durulayın. Cildi besleyici ve sıkılaştırıcı etkileri ile yumurta akı da göğüs sarkmasını durdurucu etki gösterir. Yumurtanın içerdiği sıvı yağlar sayesinde göğüslerinizin çevresindeki gevşek deri sıkılaşır. Haftada 1 defa yapılması uygun olacaktır. Bir diğer maske tarifi de şu şekildedir.

Yumurta akı ile bir göğüs maskesi hazırlamak için 1 yumurta beyazını, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Bu maskeyi göğüslerinize sürün ve 20 dakika maskenin oturmasını bekleyin. 20 dakika sonra soğuk su ile durulayın. Bu maskeyi de haftada bir uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz