Göz Kapaklarınızı Bu Makyaj Modelleri ile Daha Kalkık Gösterebilirsiniz

en iyi göz kapağı makyajı

Gözlerinizi ya da daha detaylı şekilde bahsetmek gerekirse göz kapaklarınızı daha kalkık göstermek için illa estetik cerrahi zahmetine girmenize gerek yok. Gözleri kalkık göstermek ve göz ile kaş arasını daha geniş bir şekilde yansıtmak için bilmeniz gereken birkaç ipucu size yeterince yardımcı olacaktır.

Gözlerinize yaptığınız makyaj iddialı bir bakış için en büyük silahınız olabilir. Ancak şu bir gerçek ki bu makyaj göz ve kaş mesafesi daha geniş, gözleri ve göz kapakları daha kalkık duran yüzlere daha da çok şey katmaktadır. Siz de doğru makyaj taktikleri ile bu görünümü hiçbir müdahale olmadan kolayca yakalayabilir, daha çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kaşlar Ve Kirpikler

Evet, daha kalkık göstermek istediğimiz kısmımız göz kapakları, ancak bunun için öncelikle göz ve kaş arasındaki boşluğu olabildiğince geniş göstermeli ve gözleri vurgulamalıyız. Bunun için de yardımcılarımız kaş ve kirpiklerin yarattığı imaj olacak. Olabildiğince dolgun ve belirgin kaş hattı ve kirpiklere sahip olmak, gözleri daha kalkık ve belirgin kılarak istediğimiz etkiyi bizlere verecek.

Bunun için kaş farları, kaş doldurma kalemleri, kirpik kıvırıcıları, takma kirpikler ya da duble etkili maskaralar gibi her biri güçlü ürünleri kullanmaya başlamanız oldukça akıllıca olacaktır.

Parıltı Ve Aydınlatma

Gözlerinizi iri göstermek yalnızca bakışlarınıza dikkati çekmekle kalmaz, istediğiniz iddialı havayı ve göz biçimi de verir. Bu konuda ise en büyük yardımcımız parlaklık veren ürünler.

Gözlerinizin çevresinde doğal renklerde aydınlatıcılar ile koyu tonları ve halkaları mümkün olabildiğince kamufle edin. Sonrasında far renginden yana tercihinizin ise simli, sedefli ürünler, nude ve açık tonlarda olmasına özen gösterin. Göz pınarları ve kaş çatısının altını aydınlık bir görünüm ile daha iri göstermeyi unutmayın.

Eyeliner Hattı

Eğer eyeliner ya da göz kalemi kullanma alışkanlığınız varsa, artık uçtaki kuyruk kısımlarını yukarı doğru çekmeyi bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Gözlerinizi belirgin kılmak adına mümkün olduğu kadar kalın ancak bir o kadar kalkık çizgiler tercih edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz