Yüz Yogası İle Genç Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz

yüz yogası nasıl yapılır

Cildimiz için evde yapılabilecek en verimli aktivitelerden biri. Yüzün daha genç, sağlıklı, dinç ve diri görünmesini sağlayan yüz yogası, günümüzde oldukça popüler bir akım haline geldi. Yer çekimine meydan okuyan bu yüz egzersizlerine günde 20 dakika ayırmak, yüz kaslarını geliştirip cildi daha sıkı ve sarkmalardan arınmış bir görüntüye kavuşturuyor. Yüz Yogası, son dönemde herkes için bir rutin haline gelen lifting uygulamasını çeşitli yüz egzersizleriyle doğal yoldan gerçekleştirebilir kılıyor.

Yüz Yogası

Yüz yogasının önceliği yüz kaslarını çalıştırmaktır. Gün içinde jest ve mimik kullanımıyla yüz kasları esnekliğini kaybeder. Bu da yüz kaslarının zayıflamasına neden olur. Sonrasında ise kırışıklıklar, düşük ve sarkık bir surat…

Çeşitli yüz estetiği ve operasyonlarına başvurmadan önce evde yüz jimnastiği yapmak, cildinizi sıkı bir görünüme kavuşturabilir. Güzelliğe giden kestirme yolun adı; Japon kadınlarının bize kazandırdığı bu egzersizler sayesinde Asyalılar gibi genç ve duru bir cilde sahip olmak artık imkansız değil! Yüz yogası; göz ve göz çevresi, yanaklar, dudaklar, alın, çene, boyun, gıdı bölgesine uygulanır.

Acısız, son derece basit olan bu hareketleri bir kere yaptıktan sonra yüzünüzün daha sağlıklı görünmeye başladığını fark edip, cildinizi daha dinç hissedeceksiniz. Faydaları saymakla bitmeyen yüz yogası yüz kaslarını geliştirerek, yüzün yeniden şekillenmesini sağlar.

Yüz yogası, yanak zayıflatma, kırışıklıklar, yanak sarkması, elmacık kemiği kaldırma gibi amaçlar için başvurulan doğal bir yöntemdir. Kaş arasındaki kırışıklıklar için yüz yogası yapıp, alın bölgenizi daha genç ve aydınlık gösterebilirsiniz. Kaz ayaklarınız için düzenli yüz egzersizleriyle daha pürüzsüz bir göz çevresine sahip olmanız da mümkün. Son dönemlerde oldukça popüler olan Hollywood yanaklarına oturduğunuz yerden sahip olabilmek için yüz inceltme yogası önerilerimiz arasında.

Yüz inceltme yogası, yanakları incelterek yüzü tıpkı Hollywood yıldızları gibi daha vurgulu ve belirgin gösteriyor. Yüz yogasında nefes önemli bir yer tutuyor. Her yoga hareketinde diyafram nefesi almayı ihmal etmemelisin. Bir diğer önemli madde ise süreklilik ve düzen. Günde sadece 20 dakikanı ayırarak yapabileceğiniz bu yüz egzersizlerini haftada 4 kere yapmalısınız.

Yüz Yogası Uygulamaları

Dudak Yogası

Özellikle sigara içenlerin en büyük şikayetlerinden biri olan dudak üstü kırışıklığından kurtulmak için bu yöntemi denemelisin. Öncelikle dudak yogası için balon kullanmalısın. Balonu burnundan aldığın nefesle şişirerek, kendi kendine limitler yaratmalısın.

Ağız Kenarı Çizgi Yogası

Perioral çizgi veya gülme çizgisi olarak da bilinen bu çizgiler zamanla belirgin bir hale gelir. Bu çizgileri Trompetçi egzersizi ile minimuma indirgemek mümkün. Ağzınızdan derin bir nefes alın ve havayı ağzınızda tutup, trompette bir nota çalmayı deniyormuş gibi yanaklarınızı olabildiğince şişirin. Gerekirse burnunuzdan nefes alarak 60 saniye tutun, ardından ağzınızda tuttuğunuz havayı burun deliklerinizden yavaş yavaş verin. Bunu 5 kere tekrar edin. Bu egzersiz ağzınızın kenarındaki çizgileri kaldırıp, yanaklarınızı sıkılaştırmaya yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz