Güzel bir Cilt Sahibi Olmak için Mezolift Yöntemi

mezolift yöntemi

Mezolift Yöntemi Nedir?

Genel olarak orta yaş kadınlar için gençlik formülü gibi olan mezolift el, yüz, dekolte, boyun bölgelerinde yıpranma, yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılmasında, alkol ve sigaranın zarar verdiği cildi yeniden canlandırılmasında çok etkili bir yöntemdir.

Günümüzde kadınlar ciltlerinde oluşan yıpranmaları, izleri ortadan kaldırmak için teknolojiden oldukça yararlanıyorlar. Cildi kusursuz bir porselen gibi görmek şüphesiz kadınların ilgisini çekiyor. Gün geçtikçe gelişen estetik dünyası son zamanlarda ciltte oluşan kırışıklık, leke gibi cilt sorunlarına karşı mücadele eden yeni ve doğal bir yöntemi kullanıyor mezolift.

Öncelikli olarak orta ve üzeri yaş grubunda olanlar, alkol ve sigara kullananlar, beslenmeye dikkat etmeyenler, zarar verici güneş ışınlarına fazlaca maruz kalanlar, yıpranmış, kurumuş ciltlerde kullanılan mezolift’in büyük bir iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Mezolift ile cilt daha genç, sağlıklı ve canlı görünüme kavuşmaktadır.

Tedavide Nasıl Bir Yöntem Kullanılmaktadır?

İlk aşamalarda güzel bir cilt temizliği yapılmaktadır. Daha sonra yüzeye krem sürülerek lokal anestezi yapılır. Daha sonraki aşamada alerji içermeyen doğal maddeler deriye iğneler ile enjekte edilmesi suretiyle tedavi gerçekleşiyor. Bu yöntem kullanılarak deriye enjekte edilen A vitamini cilde peeling etkisi yaparak güneş lekelerinin rengini açmaya başlıyor.

Genel olarak 30 ve üzeri yaşlarda bulunan kadın ve erkeklerde cilt sorunlarının büyük ölçüde gerilemesini sağlayan mezolift için yaklaşık 6 ile 8 seans yeterli olabilmektedir. Uzmanlar bu tedavinin her sene sonbaharda kür halinde uygulanmasını önermektedir.

Öncelikle 10 gün arayla 1-2-3-4. seansların uygulanması daha sonraki seansların 1 ay ara ile uygulanmasını öneren uzmanlar bunun etkisinin daha kısa zamanda görüleceğini vurguluyorlar. Dikkat edilmesi gereken noktalar ise tedavi sonrası 1 gün güneş ışınlarından uzak durmak, tedavi uygulanmış bölgelerin 12 saat su ile temas etmemesi ve bu bölgelere bir madde sürülmemesidir.

Mezolift Ve Botoks Arasındaki Farklar Nelerdir?

Genel olarak son zamanlarda hızla popülerleşen botoks göz kenarlarında ve alında uygulanan kırışıklık ve çizgilerde bulunan kas gruplarını durduran, kas içi sinir iletisini kesen bir maddedir. Mezolift’in ise kaslarla ve sinirler ile bir bağı yoktur. Mezolift’in amacı kaslara engel olmadan mimikleri durdurmadan cildi canlandırmak, beslemek ve gergin bir görüntüye kavuşturmaktır. Botoks ve mezolift birlikte uygulandığı zaman güzel sonuçlar veren tamamlayıcı yöntemlerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz