Hamilelik Belirtileri: Tuhaf Hareketler

hamilelik belirtisi tuhaf hareketler

Eşiniz, hamileliğinin ilk dönemlerinde sizlere biraz garip gelebilecek, belli başlı fevri hareketlerde bulunabilir. Özellikle hamileliğin ilk dönemlerinde boy veren bu hareketler, gün geçtikçe azalacak ve aşermeye yönelecektir ancak ilk aylar, kesinlikle erkek eş için zorlu günlerin beklendiği aylar olarak bilinmektedir.

Eşiniz, hamileliğinin ilk dönemlerinde sizlere biraz garip gelebilecek, belli başlı fevri hareketlerde bulunabilir. Özellikle hamileliğin ilk dönemlerinde boy veren bu hareketler, gün geçtikçe azalacak ve aşermeye yönelecektir ancak ilk aylar, kesinlikle erkek eş için zorlu günlerin beklendiği aylar olarak bilinmektedir. Pek çok eş, bu konuda anlayışlı olsa da; herkesin aynı olmadığını söylememiz de mümkün. Bir eşin yapabileceği en doğru hareket olan, eşini sahiplenme ve bebeğini taşıdığı için anlayışlı olma hareketini; tüm eşlerin gerçekleştirmesi dileğiyle. Bugün sizlerle bu 5 tuhaf hissiyat ve hareketi inceleyeceğiz.

Duygusallık

Duygusallık ve akabinde aniden çöken hüzün, eşinizin ani bir biçimde duygu değiştirmesine ve hatta gülerken ağlamasına dahi sebep olabilir. Korkmayınız, bu olağan bir süreçtir ve eşinizin duygu bozuklukları ilk aylarda fazlaca oluşacaktır. Bu durumun oluşması halinde, eşinizin yanında olmanız ve onunla konuşmanız, ona iyi gelebilecek en doğru tedavi adımıdır.

Fevrileşme, Kabalaşma

Fevri ve kaba hareketler, eşinizin ansızın sinirlenmesi yahut ağrılarının acısını sizden çıkarması anlamına gelebilmektedir. Bu kaba hareketlerin nedenini öğrenmeniz sizin için en doğru yol olsa da, bunu öğrenmeden önce, eşinize karşı anlayışlı olmanız; birinci adımdır.

Haddinden Fazla Yeme & İçme

Bu, tuhaf bir hareketten çok olağan bir hareket olsa da pek çok erkek, eşinin bu denli fazla yemesine şaşırabilir. Şaşırmayın, o artık iki canlı bir kadın ve sizinle beraber yaratacağı mucizesini, iyi beslemek zorunda. Bu sebepten, çok yemek zorunda. Bu durumun özellikle erkeklerin gözünde, kadınlarının imajını zedelememesi adına; kadınların yemeye çekindikleri de bilinen durumlardandır; kadınlarınızın çekinmesine izin vermeniz halinde, hem eşinizin hem bebeğinizin sağlığı kötüye seyredebilir; bu sebepten, onları utandırmayın.

Ani Sinir Krizleri

Pek çok hamilelik döneminde görülebilecek tartışma sonrası ani sinir krizleri, eşinizin gayet sinirli olabileceğini de anlayabileceğiniz nadir durumlardır. Nadir durumlardır çünkü anlayışlı bir eşseniz bu durum, epey az görülür. Ancak, tartışma halinde ve akabinde biriken şeylerin patlaması sonucunda eşiniz, hamilelik döneminde ani sinir krizleri geçirebilir. Bunu, eşinize bebeğinizin ve kendisinin sağlığı için olabildiğince yaşatmamanızı temenni ediyoruz.

Tembellik

Özellikle hamileliğin ilerleyen dönemlerinde eşinizin haddinden fazla tembel ve üşengeç olduğu, gözlemlenebilir. Bu durum tamamı ile bebeğin ağırlığı ve kadının aylardır karnında taşıdığı mucize ile ilgilidir. Bu sebepten, ona yardımcı olmanız ve her zamankinden daha fazla anlayış göstermeniz, yapılabilecek en doğru hareketlerden biri olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz