Hamilelik Süresince Yaşayabileceğiniz 3 Eşşiz An

hamilelikte duygular

Bu yazımızda, sizlerle özellikle hamilelik döneminin başında, ortasında ve sonunda yaşayabileceğiniz 3 eşşiz hissiyattan bahsedeceğiz. Hamilelik, ne kadar zor olsa da doğurduğunuz sizden bir parçanın olması ve özellikle yaşadığınız zorluklara değmesi; bebeğinizi bin kat daha değerli kılan etmenlerden oluyor.

Sırt yahut bel ağrısı, mide bulantıları, yaşadığınız ağrılar, ani stres ve sinir bozuklukları, duygu değişimleri ve daha pek çok etmenin verdiği kötü hissiyat; aşağıdaki üç duygu ile yerle bir olup; sizleri mutlulukla dolduruyor.

Hamilelik Testinin Pozitif Çıkması

Pozitif çıkan test, hamilelik yolunuzdaki ilk kesin adımlardan biri. Kesinlikle bu duygunun tarif edilemeyecek kadar karmaşık ve güzel olduğunu ve o anın özel olduğunu bilmekteyiz. Test akabinde oturup düşünmenizi sağlayacak pek çok konu gözünüzün önüne gelse de; anne adaylarının o an yaşadıkları mutluluk kesinlikle tarif edilemeyecek kadar iyi. Kelimeler ile tarif edilemeyecek kadar haz veren bu mucizeyi; herkesin yaşaması dileğiyle.

Bebeği Karnınızda Hissettiğiniz İlk An

Bebeğinizin büyüdüğü ve 3-6 aylık dönemlerinde onu hissettiğiniz ilk an, ki bu hissiyat daha çok acıkmanızdan, karnınızın büyümesinden ve daha pek çok şeyden kaynaklanıyor olabilir; hissiyatınız mutluluktan çok daha fazlası olacaktır.

Zira, hem diğer ayların daha da zorlu geçeceğini, hem de pek çok şeyin daha güzel olacağını düşünecek ve karışık hissiyatlara gark olacaksınız. Bu durum da, Hamilelik Süresince Yaşayabileceğiniz 3 Eşsiz An içerisindedir ve mükemmeldir.

İlk “Merhaba”

İlk temas yahut ilk merhaba anı diyebileceğimiz bu an, muhtemelen karnınız ağzınızda bir dönemde; bebeğiniz yeterli olgunluğa eriştiğinde, el ve ayak uzuvları tam olarak oluştuğunda gelecektir. Bu da, hamileliğin son dönemlerine tekabül eder. Bebeğinizin çıkmak istediğini belirttiği bu anlar, karnınızın içerisinden dışarıya koca bir tekme olarak belirebilir çoğunlukla.

Özellikle bu anların ilki, eşsizdir ve her kadın, bunu kesinlikle yaşamalıdır. Karnınızda bir tekme hissettiğinizde, yaşadığınız acıyı örtecek kadar mutlu olmanız, sizi de yeterince şaşırtacaktır. Bunların sürekli olması da zira, öyle.

Hamilelik dönemi süresince, yaşayacağınız pek çok an var ve biz size başlangıçta, ortada ve sonra oluşabilecek en değerli anları sunmaya çalıştık. Bu anların oluşmasında alacağınız mutluluk ve hazzın, ağrılarınıza derman olabileceği ve bu mucizeye değeceğini düşüneceğiniz kanaatindeyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz