Hamilelikte Boyun Ağrısı Nasıl Geçer?

hamilelik boyun ağrısı

Gebelikte boyun ağrısı en sık rastlanan ağrılardan birisidir. En doğru çözüm doğal yöntemlerden geçer. İlaç kullanmak kesinlikle doğru değildir ve asla tavsiye edilmez. Yapılması gereken en önemli şey boynu her zaman sıcak tutmaktır. Ne denli sıcak ise ağrı o kadar az olacaktır. Soğuk almaktan kaçınmak gerekir. Bu şekilde boyun ağrısının önüne geçilebilir. Bir diğer yol masaj yapmaktır. Masaj ile rahat bir nefes alır ve gevşeme sağlarsınız. Masaj yaparken bir diğer şart ise sıcak bir alanda yapmaktır.

Sıcak su yardımı ile yapılan masaj daha etkili olacaktır. En doğru yol duşta sıcak bir masaj yapmaktır. Duştan sonra da boyun sıcak ve kuru kalmalı, bir saç kurutma makinesi yardımı ile sıcak tutulmaya özen ve itina gösterilmelidir. Bir de yapılan en büyük hata ani hareket etmek ve boyna ani zarar vermektir. Ani dönüşlerden kesinlikle kaçınmak gereklidir.

Sen ne kadar dikkat edersen boyun ağrısı da o kadar az miktarda olacaktır. Bu hususa da dikkat etmek önemlidir. Boyun bir şal yardımı ile sarılmalı, sıcak bir ortamda doğru pozisyonda yatılmalıdır. Yanlış bir uyku pozisyonu da ağrılara sebep olmaktadır. Yanlış bir uyuma şekli boyna zarar vermekte ve bir süre sonra ağrılara sebep olmaktadır.

En doğru ve kısa yöntem sıcak su ile masajdır. Bu yöntem ile yüzde doksan boyun ağrıları önlenmektedir. Bir çok şey boyun ağrısına sebep olabilir.

Özellikle hamilelik dönemi vücudun ağrılara en yatkın olduğu dönemdir. Bel ağrısı , kasık ve boyun ağrısı sık sık görülmektedir. Bu tip ağrılara bir sorun gözüyle bakmamak ve doğal karşılamak lazımdır. Bunlar hamilelik döneminin en olağan ağrılarıdır. Hamilelikte bulantılar, uyku düzensizliği, yorgunluk ve uyku hali sıkça görülmektedir. Bu çok doğal bir şeydir.

Yapmanız gereken gebelik döneminde iki kat daha hassas ve duyarlı olmanız, sağlığınıza ekstra özen göstermenizdir.

Boynunuzu soğuktan korumalı, yanlış uyku pozisyonundan kaçınmalı, sıcak tutmalı ve gerekirse ortopedik yastık tercih etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz