Hamilesiniz Ama Hiçbir Belirtisini Yaşamıyor Musunuz?

hamilelik belirtileri

Hamile olduğunuzu öğreneceğiniz anı iple çekiyor, kendinizi sürekli o anı yaşarken mi hayal ediyorsunuz? Sürekli aklınızda dönen soru hamilelik belirtisi olmadan hamile olunur mu? Sorusu ise o zaman kısa bir araştırma yapmanız gerekebilir. Mesela siz hamile olduğunuzu fark edene kadar vücudunuzun o embriyoya tepkiler vermeye ve onu yaşatmaya çalıştığınız biliyor muydunuz? Birçok anne adayının hamile olduğunu anlaması için en azından 6 hafta geçmesi gerekebiliyor. 6. Haftaya kadar kadınlar bir şey hissetmezken, çok belirgin rahatsızlıkları da olmadığı sürece gebe olduklarını akıllarına getirmiyorlar.

Hamilelik Belirtisi Olmadan Hamile Olunur Mu?

Fakat bütün bunlara karşın arada bazı istisnalar da yok değildir. Mesela çoğunluğunun 6. Haftaya kadar hamile olduğundan şüphe duymamasına rağmen bazı kadınlar vardır ki, o andan itibaren vücutlarındaki küçük değişiklikleri hemen hissederler. Çünkü vücutlarını o kadar iyi tanırlar ki, bu fark etmeleri çok zaman almaz. Kaldı ki, amacınız biran önce hamile kalmak ise, zaten en ufacık belirtiler hakkında bile fikir sahibi olmalısınız ki, böylece meydana gelen değişiklikleri hemen fark edebilirsiniz.

Birçok kadın yaptığı test sonucundan ya da doktorundan aldığı cevap neticesinde hamile olduğunu öğrenmiş olmasına rağmen bildiği hiçbir hamilelik belirtisini yaşamıyor olabilir. Bu bazı anne adaylarına mantıksız ya da ürkütücü gelebiliyor. Oysa bu yolunda gitmeyen bir şey olduğu anlamına gelmez. Sizin gibi birçok hamile ilk aylarını hiçbir hamilelik belirtisi olmadan ya da vücutlarında hiçbir değişiklik meydana gelmeden yaşayabiliyor. Bu sizin onlara göre daha riskli bir grupta yer aldığınızı göstermez.

Aslında bunlar tamamen sizin fiziksel anlamdaki değişikleri gözünüzle görememenizden kaynaklanır. Fakat bir de vücudunuzun içinde olup bitenleri bilseniz? Özellikle vajinanızdaki kan miktarında artış gözlenir ve bu bölgedeki dokularda ren k değişikliği meydana gelir. Tabi birçok anne adayı bu değişikliği hiç fark etmez. Ta ki doktor kontrolünde yapılan leğen kemiği muayenesine kadar. Bu tür değişikliklerin sonrasında hamileliğiniz ilerledikçe artık gözle görülür değişikliklere şahit olmaya başlarsınız. Karnınızla birlikte göğüsleriniz de büyür ve hassaslaşır hatta zaman zaman ağrıdığını hissedersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz