Havlu Egzersizi İle 5 Dakikada Zayıflayın

havlu egzersizi ile nasıl zayıflanır

Günümüz sağlıksız yaşam ve beslenme koşullarında kilo almak işten bile değildir. Ancak alınan kiloları geri vermek, ne yazık ki hareketsiz iş ve hayat şartlarından dolayı mümkün olmamaktadır. Bu bakımdan evde uygulanabilecek basit kilo verme egzersizleri, insanlar için büyük önem arz etmektedir. Havlu egzersizi ile 5 dakikada zayıflayın parolasıyla sizlere sunduğumuz egzersiz türü de evde, kendi imkânlarınızla, kolayca yapabileceğiniz bir egzersizdir. Dilerseniz şimdi basitçe malzemelerimizi ve yapılması gereken hareketleri sıralayalım.

Gerekli Malzemeler

  • Havlu
  • Havluyu bağlamak için uygun bir ip

Havlu Egzersizinin Yapılışı

Öncelikle ana malzememiz olan havluyu rulo şeklinde katlarız.

Katladığımız havluyu geri açılmaması için ip ile bağlar ve rulo halini sabit duruma getiririz.

Havluyu düz bir yere koyarak üzerine uzanırız. Uzandığımız zaman havlu tam olarak belimize denk gelmelidir!

Ardından ayaklarımızı omzumuz genişliğinde birbirinden uzaklaştırır ayak parmak uçlarımızı birbirine bakacak pozisyona getiririz.

Ellerimiz de tıpkı ayaklarımız gibi geriye doğru atılır ve parmak uçları birbirine bakar pozisyona getirilir. Böylece karın gerginleşmiş olur.

Egzersizin İşleyişi ve Yararları

Egzersizin işleyişi kan dolaşımını hızlandırmak şeklinde tezahür etmektedir. Kan dolaşımının hızlanması ise vücudu ısıtmakta, kalorilerin hızlıca yakılmasını sağlamaktadır. Böylece yağlar yakılmaya başlanır. Zaten kilo vermek de bir nevi vücut yağlarını yakarak vücudun ideal yağ dengesini sağlamaktır. Fazla kilo olarak bildiğimiz haddinden çok yağı havlu egzersizi ile 5 dakikada zayıflayın yöntemi sayesinde yakarak, fit duruma gelebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz